ČlánkyGood2Go PartylistNovinkyProfily

Overtone fest představí Praze v sobotu mj. i Milky Chance

Na české festivalové mapě se objevuje zbrusu nové jméno Overtone Festival. Ten je netradiční zejména svým konceptem – proběhne 4x do roka, pokaždé na jiném místě v Praze nebo Brně a představí vždy 3 – 4 účinkující vybrané tak, aby kvalita převažovala nad kvantitou. První edice se uskuteční už v sobotu 15. srpna v Riegrových sadech na pražských Vinohradech. Headlinerem první edice je německé duo Milky Chance, které bylo loni jedním z headlinerů i na Summerjamu. Své debutové album Sadnecessary si nahráli sami ve svém domácím studiu a uspěli s ním po celém světě. Hit „Stolen Dance“ na dlouhou dobu opanoval přední příčky evropských hitparád a jen na YouTube má přes 160 mega zhlédnutí. Letos za sebou mají úspěšnou tour a vystupovali na těch největších a nejprestižnějších hudebních festivalech včetně britského Glastobury nebo americké Coachella. Do Čech přijedou poprvé právě na sobotní Overtone.

Spolu s Milky Chance se představí indie popová úderka z Dánska The Asteroids Galaxy Tour. Kapelu tvoří zpěvačka Mette Lindberg a skladatel a hudebník Lars Iversen. Jejich mix psychedelie, acid jazzu a barevných refrénů jsme mohli poprvé slyšet v roce 2008. Od té doby stihla dvojice z Kodaně vydat tři studiová alba a předskakovat třeba Amy Winehouse. Jejich skladbu „Around The Bend“ použil Steve Jobs v celosvětové reklamě na iPod Touch a další zazněly třeba v seriálech Gossip Girl, Chuck nebo Mad Men. Třetí účinkující je Shannon Saunders, teprve jednadvacetiletá dance-popová senzace, která začala slávu poznávat už v patnácti na YouTube. Loňským singlem „Sheets“ dala jasně najevo, že umí psát abnormálně chytlavé melodie, a letos završuje toto období debutovou deskou Kryssalis.

Českým zástupcem jsou Android Asteroid, které tvoří dva pražští producenti, Jan Pospíšil a Tomáš Konůpka. První album natáčeli rovnou na slavné Abbey Road jako dřív třeba Beatles nebo David Bowie. Na nejnovější desce s názvem Ikaros ukázali, jak pohromadě zní západoafrický beat s moravským cimbálem. Jejich elektro-jazz-rapová fúze zazní ve speciálním DJ setu v pražských Riegráčích již v sobotu 15. srpna.

Dramaturgii projektu má pod křídly agentura Fource. Soustředí se na aktuální hudební talenty, primárně v oblasti indie folku, popu, elektroniky či alternativního hiphopu. Overtone Festival probíhá pod hlavičkou globálního projektu oděvní značky H&M s názvem H&M Loves Music. Společnost je také hlavním partnerem festivalu. O exkluzivní distribuci lístků se stará kulturní server GoOut.cz a stojí 690 Kč.

Overtone Festival 15.8. Riegrovy sady

16:00 otevření areálu
17:00 Android Asteroid DJ set (CZ)
17:55 Shannon Saunders (UK)
19:10 The Asteroids Galaxy Tour (DK)
20:45 Milky Chance (DE)

Předprodej @ goout.cz/cs/listky/overtone-festival-milky-chance+dalsi/gvf

www.overtone.cz
www.facebook.com/overtonefestival
www.facebook.com/events/723034557822507/

www.milkychanceofficial.com
http://theasteroidsgalaxytour.com
www.shannonsaundersofficial.com
www.androidasteroid.com

Back to top button