ČlánkyNovinkyProfily

Dub Inc, Dub FX, Dubioza Kolektiv, Nneka headlinery Rock for Churchill

Hudební festival Rock for Churchill zveřejnil tento týden další dvě zahraniční jména letošního programu! Do Vroutku přiletí australský performer Dub FX a Afriku bude reprezentovat pozoruhodná skladatelka a zpěvačka Nneka. Dvě jména jako víno doplňují již zveřejněné Dub Inc z Francie a stále rozjetější balkánskou bandu Dubioza Kolektiv. Festivalový program tak hned s prvními jmény dává tušit velmi speciální ročník. Rock for Churchill proběhne klasicky poslední víkend v srpnu, letos to vychází na 26. a 27. srpna 2016.

V Česku populární Australan Dub FX, vlastním jménem Benjamin Stanford, ohlásil na letošní rok novou desku. S ní vyrazí na letní evropské turné se zbrusu novým koncertním programem doplněným o vizuální efekty. Dub FX začal svou zářnou kariéru buskingem v ulicích světových metropolí. Netrvalo dlouho a z Benjamina se stala hvězda festivalových pódií, vystupoval na top festivalech jako Coachella, Sziget, Glastonbury, Woodstock a to všechno bez velkého labelu za zády a během pouhých osmi let. Dub FX osobitým způsobem vytváří hudbu pouze svým hlasem podporovaným live smyčkami a efektovými pedály. Přímo před očima užaslých diváků tak v reálném čase tvoří pozoruhodnou kombinaci rytmů od drum and bass přes hip hop až po reggae či dubstep.

Nigerijská zpěvačka a skladatelka Nneka patří k tomu nejlepšímu, co současná world music scéna nabízí. Britský deník The Sunday Times ji označil jako „novou Lauryn Hill“ a její první album přirovnal k debutu The Miseducation této americké zpěvačky. Poklonu jí vysmekli i The Roots, Gnarls Barkley, rapper Nas, Lenny Kravitz, Tricky nebo Damian Marley. Svými politicky zabarvenými texty se Nneka zařadila mezi nejrespektovanější hlasy Afriky a v roce 2009 získala ve Velké Británii Cenu MOBO (Music of Black Origin) jako Nejlepší africká umělkyně. Nneka svým sametovým hlasem a hudbou na pomezí soulu, reggae, afrobeatu a hiphopu dobývá srdce posluchačů na celém světě. Rock for Churchill bude jejím prvním festivalovým vystoupením v České republice.

Kromě Dub FX a Nneky vás na Rock for Churchill budou bavit také francouzští Dub Inc, bosenská divoká parta Dubioza Kolektiv a česko-slovenské kapely Monkey Business, Iné Kafe, Vypsaná fiXa, Prago Union & Champion Sound, Mydy Rabycad a Zrní. Další vystupující letošního ročníku se dozvíte již brzy, sledujte online kanály festivalu. Limitovaný počet 2denních vstupenek za nejnižší cenu 700 Kč (+ poplatky) je v předprodeji do 29. února, od 1. března se cena zvedá o 100 Kč. Ke každé vstupence v této limitované edici obdržíte jako bonus 2 piva zdarma. Ve vybraných místech předprodeje můžete uplatnit hromadnou slevu 5+1 a 10+2. Vstupenky jsou v prodeji na webu www.rfch.cz, na pokladně pražského Lucerna Music Baru (bez poplatků) a v předprodejních sítích GoOut.cz, Ticketportal a Ticketpro. Kompletní informace o předprodeji najdete na www.rfch.cz/vstupenky.

ROCK FOR CHURCHiLL 2016
26. – 27.8. 2016

Vroutek, areál Myslivna

www.rfch.cz
Oficiální událost na Facebooku >>
Vstupenky: http://www.rfch.cz/vstupenky

Back to top button