ČlánkyNovinky

Mighty Sounds letos zvou na Protoje, Dub Inc i Derricka Morgana!

A že ty letošní, už jedenácté „majty“ budou opravdu allmighty. Proč? No přeci „Protože“! Ano, pro reggae fans si pořadatelé připravili hned několik lahůdek, jimž vévodí jedno z nejvýraznějších jamajských jmen současnosti. Vedle Protojeho vystoupí i ska dědeček Derrick Morgan, francouzští Dub Inc, domácí Medial Banana, nebo třeba Polemic a United Flavour. Festival ale rozhodně nebude jenom o reggae, vystoupí desítky kapel, které zahrají ska, punk, rock, a mnohem víc. Ve stejný víkend se odehrává i německý megalomanský Summer Jam, domácí ale rozhodně nemají důvod si zoufat, mrkněte na nabitý line-up!

Protoje (JAM)

Talent. Textař, deejay, zpěvák, producent. Tvoří a píše i pro další řadu lidí, např. jména jako Chronixx, Jah 9, Kabaka Pyramid, nebo Sarah Lugo. Je to přední zástupce new roots reggae, který za poslední dva roky zažívá velký boom. Protože vám poví něco o své pradávné budoucnosti – tak se totiž jmenuje jeho nové album, ANCIENT FUTURE. Určitě nebudou chybět pecky jako Roll, No Lipstick, Warrior, Answer to your name nebo Who knows. Protoje přijede i se svojí kapelkou Indiggnation. Vřele doporučuju, je na co se těšit!

Derrick Morgan (JAM)

Pokud mě paměť neklame, naposledy se v českých luzích a hájích Morgan ukázal společně s Buju Bantonem na posledním ročníku festivalu Real Beat (+2009, budiž mu země lehká). Je to už pěkná řádka let, Morgan ale i přes svůj věk a zrakový handicap se zpěvem nepřestal, a tak se Tábor může těšit na jednoho z nej veteránů původního SKA.

Dub Inc (FR)

Je ještě třeba tuhle partu představovat? Reggae a dancehall po francouzsku. Energie, která vás pohltí a chtě nechtě roztančí. Dub Inc tu nebudou poprvé, a určitě ne naposledy. Po loňském koncertě v Lucerně se nemohli dočkat další návštěvy, takže lze očekávat, že se Tábor otřese v základech.

Medial Banana (SK)

Tihle bradatí a dredatí pánové z Blavy si už stihli získat slušnou základnu posluchačů. A není se čemu divit. Kluci jsou šikovní, muzikální, zní dobře naživo, akusticky, i z desky a sálá z nich pozitivní energie na míle daleko. Kluci pilně připravují nové album (rozhovor zde), nedávno přijali nového bubeníka, takže jsme sami zvědaví, co si na Mighty připraví. Možná se objeví na pódiu i s Polemic, s kterými odehráli jeden z koncertů v rámci narozeninové tour. Pokud ještě Medial Banana neznáte, vězte, že je to nejslibnější reggae projekt u nás i na Slovensku za poslední léta.

Kdy? 3-5. Července

Kde? V Táboře.

Za kolik? 1350,- Kč (ceny se ale mění, sledujte web MS)

www.mightysounds.cz

* Markéta

mighty_sounds_lineup_2015

Back to top button