Profily

UB40: Maxi Priest bude stálá náhrada za Ali Campbella?

Už jsme tu psali, že frontman kapely Ali Campbell odešel po skoro 30 letech od UB40. A tak se samozřejmě spekuluje, že jeho náhradníkem by mohl být natrvalo Maxi Priest. Zpěvák známý svým sladkým a oduševnělým projevem nahradil Aliho na australském turné v únoru a ještě před tím stačil s UB40 vyprodat sály ve Velké Británii v prosinci loňského roku. Maxi už s kapelou i nahrával coververzi I Shot The Sheriff, notoricky známé klasiky Boba Marleyho. Zdroj blízký skupině řekl, že nahrávání s Priestem se opravdu povedlo a celá kapela se těší na další spolupráci. Za zmínku také stojí, že UB40 a Maxi Priest jsou jediní britští reggae umělci, kterým se podařilo dosáhnout na vrchol hitparády Billboard’s Top 100 a UB40 jsou považování za „vývozní reggae artikl číslo jedna“.

Maxi Priest má za sebou už více než dvacet let hudební kariéry a jeho popularita stále neklesá. Má pořád dost fanoušků a asi hlavně fanynek, co si po celém světě pořád užívají jeho nezapomenutelných vystoupení. Za svou působivou kariéru stihl vydat více než 30 alb, přičemž 14 jeho songů se umístilo v Top 40. Mezi největší hity patří Wild World (reggae verze stejnojmenné pecky od Cat Stevense) a song Close to You. V roce 1991 Priest vydal veleúspěšný singl Set the Night to Music, kde hostuje s Roberta Flack, a v současné době boduje v duetu se Shaggym jménem That Girl. Maxi v minulosti spolupracoval i s legendami, jako jsou Sly & Robbie, Beres Hammond, Lee Ritenour, Shabba Ranks nebo korunní princ Dennis Brown. V nedávné době Priestovi vyšlo CD/kniha s názvem Refused. Komplet obsahuje 15 songů a kolekci fotografií, textů a dalších informací.

UB40 jsou původem birminghamská skupina, která za svou dlouhou éru prodala přes 70 milionů desek a stále zůstává věrná reggae kořenům. Sedmnáctkrát se jejich singlům podařilo prorazit do britské Top 10 a celosvětově absolutního vrcholu dosáhly jejich tři singly Red Red Wine, I Got You Babe a Can’t Help Falling In Love. Dle dostupných zdrojů kapelu opustil i klávesista Michael Virtue, ale prý to je nezávisle na jmenování Maxe Priesta hlavním zpěvákem. Virtue přes svého agenta vzkázal jen, že: „Už dál nemůžu pracovat s managementem a také se chci přidat k Alimu Campbellovi a pomoc mu s řešením problémů kolem jeho nové skupiny. Velice nerad opouštím kapelu, která pro mne byla po třicet let jako rodina, ale cítím, že za daných okolností je to pro mě ta nejlepší možnost.“ O tom, kdo Michaela Virtuea nahradí, zatím nejsou žádné informace.

* DJ Hev

Links:
www.ub40.co.uk

www.alicampbell.net
www.maxipriest.com

 

Back to top button