ČlánkyNovinky

Patnácté barvy Ostravy už znají letošní headlinery

rsz_colours-ftUž po čtvrté se v areálu Vítkovických sléváren sejdou fanoušci hudby mezi 16. a 19. červencem, aby zažili unikátní hudební událost. Rozmanitost hudebních stylů je pro Colours of Ostrava samozřejmostí (ostatně o tom napovídá už samotný název). Letos tomu nebude jinak a jak jsme již avizovali začátkem roku, nebudou chybět ani jamajské producentské legendy Sly & Robbie, s nimiž se představí i norský trumpetista Nils Petter Molvær. A kdo jsou vůbec headlineři a další vystupující festivalu?

Björk

Jako největší lákadlo si letos pořadatelé vybrali jednu z nejzásadnějších hudebních umělkyň dnešní doby – Björk. Pokud jste o této islandské víle ještě neslyšeli, měli byste ihned doplnit své znalosti. Na festivalu představí své nejnovější album VULNICURA, na němž spolupracovala s venezuelským producentem Arca. Ten má na starosti i dodatečnou produkci na zatím posledním albu Kanye Westa. I Arca dorazí v červenci společně se zpěvačkou a jejím orchestrem. Rovněž můžete počítat s unikátní vizuální a ohňovou show. Lepšího headlinera si ani nedokážu pro Colours představit.

https://www.youtube.com/watch?v=26sP2WsA5cY

Rudimental
Elektronická senzace posledních let. I tak by se dala popsat britská kapela, míchající drum ‚n‘ bass, r&b, hip hop a další hudební styly. Rudimental tvoří čtyři producenti a do Ostravy s sebou dovezou Bridgette Amofah, Anne-Marie, Thomas Jules, a také trumpetistu Marka Crowna. S jedíným albem na kontě si podmaňují pomalu, ale jistě celý svět. Jejich singlům „Feel the Love“ s Johnem Newmanem či „Waiting All Night“ s Ellou Eyre se v minulém roce nedalo uniknout.

St. Vincent
Annie Clark přiváží na Colours of Ostrava svěží zvuk ze Spojených států. Čerstvá držitelka Grammy za nejlepší alternativní album dokáže strhnout na první poslech. Mluvím z vlastní zkušenosti. St. Vincent poslouchám poprvé během psaní tohoto článku a ihned si získala mou přízeň. Poslech pátého alba, nesoucího zpěvaččino jméno, je tedy samozřejmostí.


Kasabian

Rocková kapela z anglického Leicesteru působí na hudební scéně už od roku 1997. Na kontě má pět alb a několik ocenění (Brit Awards, NME,…). Pro svůj unikátní zvuk hledají insipraci v hudbě 60. let, britpop a dalších. Kritici je vychvalují a sami nemají malé ambice. Jednoduše chtějí být nejlepší a celkem se jim to i daří.

Mika

Zpěváka pocházejícího z Libanonu si někteří z vás pamatuje díky velmi úspěšným singlům Relax (Take It Easy) či Grace Kelly. Kromě třech alb se může pochlubit už několika cenami za svou tvorbu a dokonce i francouzským rytířským Řádem umění a literatury.

Clean Bandit (TIP REDAKTORA)

Pro mě jedna z nejlepších voleb pořadatelů ostravského festivalu je kolektiv Clean Bandit z univerzitního města Cambridge. S jejich unikátní tvorbou mě před několika lety seznámila kámoška (diky Terez) a fanouškem jsem se stal po prvním poslechu skladeb, jako je A&E, Mozart’s House či Nightingale. Kombinace klasické hudby s tou taneční a příměsemi dalších hudebních stylů je skvělá. Pobavit dokáže rovněž jejich humor v klipech a stejňě tak i hosté na vokálech (Nikki Cislyn, Love Ssega, Jess Glyne, Stylo G, Sharna Bass a mnoho dalších). Také bych měl zmínit, že se skladbou Rather Be nedávno získali první cenu Grammy. Díky pořadatelům, už teď se nemůžu dočkat!


Dále vystoupí např.: The Cinematic Orchestra, José González, Zrní s Janáčkovou filharmoníí Ostrava, Roni Size & Reprazent Live, Faiz Ali Faiz, Abuvaki, John J Presley a mnoho dalších. Line-up festivalu není stále kompletní i když další headliner už oznámen nebude. Vstupenky na všechny čtyři dny jsou nyní k sehnání za 2090,-Kč. Zbytek zatím zveřejněných jmen a bližší informace o vstupenkách a festivalu najdete ZDE.

Back to top button