ČlánkyNovinky

Million Marihuana March projde Prahou už tento pátek

„Konopí patří všem!“ tak zní letošní heslo happeningu, který absolvuje v Praze již 18. ročník a je součástí globální série demonstrací za legalizaci a dekriminalizaci. Program odstartuje v pátek 8. května 2015  ve 12.30 na Karlově náměstí mírumilovným průvodem centrem metropole a vyvrcholí kulturně vzdělávacím happeningem na ostrově Štvanice. Akci pořádá občanské sdružení Legalizace.cz a klade si tím za cíl především vyjádřit zřetelný nesouhlas s přetrvávající protikonopnou politikou v této zemi. A) odmítnout černý trh s konopím, který česká vláda prohibičními zákony vědomě podporuje, B) pozastavit se nad asociálním legislativním paskvilem legalizace léčebného konopí, jež nemocným a seniorům odpírá kvůli vysoké ceně dostupnost efektivní a účinné bylinné léčby. C) V neposlední řadě sdružení odmítá tolerovat bezprecedentní zátahy policie a nedořešené soudní spory s některými majiteli growshopů a květinářství, kteří se současným prodejem semínek konopí a poskytováním informací měli údajně dopustit trestného činu šíření toxikomanie.

Hlavním a zásadním požadavkem letošní demonstrace je legalizace pěstování a držení konopí a konopných produktů pro vlastní potřebu, a to jak za účelem léčby, tak i k účelům rekreačním.

„Nelze nadále naší vládě tolerovat ignorování skutečnosti, že prohibice prokazatelně způsobuje společnosti více škody než užitku, podporuje černý trh i kriminální skupiny a nenabízí nic než účinný nástroj k policejnímu šikanování slušných lidí. Pěstování, držení a užívání konopí pro osobní potřebu není zločin, zločin je neochota vlády konopí legalizovat. Jen inteligentní regulace zajistí dostupnost a využitelnost konopí v jeho plné šíři, ukončí zbytečné výdaje na vymáhání prohibičních zákonů a učiní z konopí obchodovatelnou komoditu, která by zajistila tolik chybějící příjmy do státní kasy. Pochopili to v e Spojených státech amerických, v zemi, jež kdysi globálně postavila konopí mimo zákon, a je jen otázkou času, kdy se tak stane i u nás,“ uvedl k letošní demonstraci předseda sdružení Legalizace.cz Robert Veverka.

Občanské sdružení Legalizace.cz se dlouhodobě věnuje osvětové činnosti, spolupráci s podobně zaměřenými organizacemi po celém světě a veřejně prospěšným projektům. Mezi celorepublikově nejúspěšnější akce patří kampaň Semínka seniorům, v rámci níž sdružení letos zdarma poskytlo semínka konopí více než třem tisícovkám seniorům či nemocným lidem, kteří o ně projevili zájem.

Legalizace.cz vyzývá politiky: „Ukončete konopnou prohibici. Regulujte obchod s konopím a hlavně legalizujte pěstování a držení konopí dospělými lidmi pro jejich vlastní potřebu!“

Kromě tradiční kulturní produkce na dvou hudebních pódiích, akcí z neziskového sektoru, fireshow, programu pro děti a afterparties v několika pražských klubech se můžete těšit na politickou diskusi High@Park, na niž přijali pozvání:

• Ivan Bartoš (Česká pirátská strana)
• Jan Trnka (Strana zelených)
• Martin Pánek (Strana svobodných občanů)
• Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL)
• Filip Humplík (ODS)

Kulturní happening na ostrově Štvanice se koná za finančního přispění České pirátské strany a Strany zelených.
Hudební program můžete sledovat v živém přenosu na webové adrese live.legalizace.cz. Aktuální informace a detailní program naleznete na adrese mmm.legalizace.cz.

Back to top button