Profily

Lord Bitum: vokální samopal z Francie

V rámci bohatého mezinárodního programu vystoupí ve středu v tovární hale Harfa i francouzský MC Lord Bitum, který má přezdívku „vokální samopal“ a „deejay tří stylů“. Důvodem jsou samozřejmě schopnosti s jakou intenzitou a rychlostí rapuje, toastuje i zpívá. Jeho styl vybrousilo 13 let spolupráce s nejrůznějšíma kapelama a soundsystéma. Za zmínku rozhodně stojí hiphopová parta Mental Kombat, ragga dancehallový LOKOS, soundsystémy Soldarmony, Jungle Junkies, Raggadikal Sound nebo elektronický projekt La caravanne Electro. Lord Bitum prostě nezná žánrových omezení a s chutí se pouští do hudebních dobrodružství…

Za svou kariéru předskakoval pestré partě muzikantů, jako jsou Buju Banton, U-Roy, Culture, The Roots, The Wailers, I-Jahman, Alpha Blondy, Junior Kelly, Chaka Demus & Pliers, Deliquent Habits nebo Saian Supa Crew. Lord Bitum střílí na jistotu i na nahrávkách a zůstává věrný „one shot“, takže jeho nahrávky jsou většinou nahrané na první pokus a zachovávají si kouzlo živého projevu, což můžete slyšet na mnoha dubplates, kompilacích a mixtapes. Nedávno jej objevil holandský label Runn Records Production, který jej zařadil na kompilaci po boku Anthonyho B, Capletona a Frankie Paula. V dubnu 2004 Bitum absolvoval turné s kapelou K2R Riddim, které je nyní oficiální součástí a chystá nové album.

PS. Jeho show můžete okoštovat na živo s francouzským selektorem Ebolou na hlavní jungle stage ve středu 27. 9. 2006 na Let It Rollu.

* Lomesh

Back to top button