ČlánkyNovinky

In Memoriam: Jawara McIntosh, syn Petera Toshe zemřel

Nejmladší syn Petera Toshe přezdívaný Tosh1 před pár dny zemřel. Od brutálním útoku v únoru 2017 se nemohl ani pohnout, ani promluvit. Jeho duše tak možná s velkou úlevou opustila tělo a vydala se do světla za svými předky. Jeho tragický příběh bych vám opravdu rád vyprávěl, vidím v něm vícero důležitého k zamyšlení. Jawara McIntosh byl, stejně jako jeho táta (autor hitu Legalize It a vícero klasik The Wailers), muzikantem, rastou a přirozeně i propagátorem legalizace marihuany. Kéž by se tak už dávno stalo, nemusel bych teď psát tento smutný nekrolog.

Nalezení množství většího než malé mu v sedmatřiceti letech přineslo potíže se zákonem a dostal trest šest měsíců ve vězení v New Jersey. Po dvou měsících v base jej tam ale jiný vězeň Kyrie Baum napadl a v deseti vteřinách zbil do bezvědomí včetně fatálního zranění mozku. Nevím, jestli byl Baum potomkem nějakého nácka, najatý vrahem, seděl ve vězení za vloupání a držení zbraně.  Jawara po jeho útoku upadl do koma, z kterého se už žel nedostal. Když jej rodina dostala konečně zpátky domů, museli vše přizpůsobit péči o něj, protože byl zcela připoután na lůžko zcela neschopný komunikace a pohybu. V podstatě jej každé dvě hodiny někdo musel otočit a postarat se o všechny jeho fyzické procesy. Přes všechnu lásku a péči jeho rodiny se už nikdy nepohnul a nemohl vysvětlit, co cítí. Nechal tu po sobě ženu a čtyři děti, velkou rodinu, slibnou hudební kariéru a mnoho dalšího. Přesto je z následujících řádek od rodiny cítit hluboké smíření…

Zpráva od Niambe McIntosh:
Jsme vděční za tu uplynulou cestu. Všem nám to dalo hodně síly a moudrosti a dalo nás to dohromady tak, jak by to neudělala žádná jiná zkušenost. Láska je základem života. A když čelíme smrti, je to láska a porozumění, co osvobozuje duši. Tělo může odejít, ale Duch žije navždy. Jawaro, jsi opravdový bojovník a jsme požehnáni, že jsi byl náš syn, bratr, otec a přítel. Prosím obejmi a polib za naší rodinu všechny naše předky. Tvé dědictví bude žít dál skrze tvé děti Jahzarah, Jeremaiah, Nazare a Azariah.

Chci také poděkovat všem co kterýkoliv den pomáhali péči o Jawaru. Děkujeme Nejvyššímu, že nad tím vším bdí. Naše matka Melody, nejbojácnější máma, kterou by si kdo mohl přát. Roztáhni křídla kolem Jawary s nekonečnou láskou a ochranou. Jeho manželka Letia nám ukázala opravdovou lásku a obětavost. Sestra Tobi se postarala o to, aby o něj bylo dobře postaráno, bratranec Melo podpořil bojovného ducha, který nám dal sílu projít těmi nejtěžšími časy. Devět Jawarových sourozenců a jejich rodin poskytovalo nekončící lásku a podporu. Byl tu taky Brian, který se postaral o vše ostatní, abychom se mohli věnovat jen léčbě a péči o Jawaru.

Bratranec Shirkim se o něj pomáhal starat od té doby, co Jawaru odvezl z nemocnice až po moment, kdy jeho duše odešla na druhou stranu. Bez odmlouvání pomáhal taky bratranec Ashanti a byl tu taky Give Lyfe, Jawarův bratr z vyšší moci, který se vždy objevil, když jej Jawara nejvíc potřeboval. Teta Flo se starala o to, aby Jawara měl nejlepší holistickou péči a stravu a také sestřičky se staly naší rodinou – Rose, Greg a Sabina. Jsme také vděční za všechny Toshovy děti v Bostonu. Jawarovy děti a neteře nám opravdu dali všechnu sílu, abychom o Toshe denně pečovali. Jejich trpělivost a mladictvá moudrost byly pozoruhodné. Děkujeme také celé rodině, všem prátelům a fanouškům, kteří nás měli ve svých modlitbách svým vlastním způsobem. Hodně lásky. Všichni jsme mnohem silnější a jsme si jako komunita mnohem blíže.

Niambe McIntosh

Back to top button