Colours: Ostrava se rozzáří barvami už po dvanácté

V Ostravě už vrcholí přípravy na blížící se svátek hudby s názvem Colours of Ostrava. Dvanáctý ročník festivalu se už podruhé bude odehrávat v areálu bývalých sléváren ve Vítkovicích. Letos mezi hlavní lákadla festivalu patří islandská kapela Sigur Rós, mladá jazzová krev Jamie Cullum či unikátní britský projekt The XX. Kromě těchto headlinerů se také představi zpěvák Mike Patton ze skupiny Faith No More, který letos přijíždí se superskupinou Tomahawk. Pro posluchače reggae se na festival chystá i výtečný Tiken Jah Fakoly z Pobřeží Slonoviny, známý svou neústupností politikům. Další dávku reggae, ale i ska a hiphopu můžete očekávat od Irie Revoltés, které v Česku už není snad třeba představovat, jelikož jsou u místního publika velmi oblíbení.  Do těchto stylů dost pravděpodobně zabrouzdá i australský umělec Dub FX i se svou jedinečnou show.

Z elektronicky olivněné hudby se účastníci mohou těšit na francouzského mága, co si říká Woodkid. Ten má kromě vlastních projektů na starosti také klipy umělců, jako je například Katy Perry. A nebude chybět ani výtečný Bonobo s britských ostrovů. Multikulturní festival letos nabízí opět pestrou škalu hudebních stylů od rocku, přes pop až po reggae a africké rytmy. Nebude však chybět ani divadlo. Důkazem jsou více než dvě stovky vystupujících během 4 dnů. „Ostravské barvy“ ani letos neopomenuli české umělce. Mezi nimi se nachází vítězka první České Superstar Aneta Langerová, ve světě proslulá Markéta Irglová či Vojta Dyk s B-Side Bandem. Dále to pak bude Radůza, Xindl X a také legendy české hudební scény Pražský Výběr, Wanastovy Vjeci a Plastic People of The Universe.

Colours of Ostrava již potřetí doprovodí i Festival v ulicích, odehrávající se v centru města. Vystoupí na něm Dub FX, Buty či Charlie Straight. O doprovodný program nebude nouze ani na jedné akci. Letos také pořadatele Colours upravili povrch a vyslyšeli tak prosby návštěvníků, kteří si stěžovali na velké ostré kameny v areálu. Ty letos budou nahrazeny jemnějším materiálem.

Loni jsem byl na CoO poprvé a tento festival si mě ihned získal. Skěvlá atmosféra, různorodá hudební scéna, všechny věkové skupiny návštěvníků a dobrá nálada jsou zaručenou součástí. Loni program přilákal přes 30.000 lidí. Překonají tento rekord? To zjistíte na našem webu za několik dní. Ovšem můžete k větším číslů přispět i vy a to svou účastí. Vstupenky a další info najdete na www.colours.cz

*Marek Zelený

Back to top button