ČlánkyNovinky

Uprising představil dalších 12 hostů: Horace Andy, Linval Thompson, Trinity, Hollie Cook, Chase & Status…

Slovenský Uprising festival chystá na 23. a 24. Srpna 2019 svůj 12 ročník a níže najdete dalších 12 jmen, na které se letos můžete těšit. Zároveň připomínáme, že warmup v podobě Alborosie & Shengen Clan proběhne v Bratislavě už tuto středu 27. Března 2019! Kdo jsou ale ty hvězdy, co máme možnost zažít na Zlatých pieskách? Za reggae music to je nově náš oblíbený zpěvák Horace Andy, který začal zpívat v sedmdesátkách ve Studio One (viz náš velký rozhovor s Andym) a od roku 1990 je stálým členem triphopové legendy Massive Attack. Za pozornost nejen rasta publika rozhodně bude stát i Hollie Cook, britská zpěvačka jejíž táta bubnoval se Sex Pistols, a ona sama zajímavě fúzuje reggae, dub, soul, rock a další žánry.

Letos dorazí i kultovní britský producent Adrian Sherwood, který je zakladatelem labelu On-U Sound. Ze světa reggae najdete v nové várce také oldschoolové jamajské jména Linval Thompson a Trinity, kteří vystoupí za doprovodu francouzských Irie Ites Sound. Domácí slovenskou scénu bude reprezentovat Opak, o jehož novém album Produkcie jsme s chutí popsali několik stránek. Za Česko přibyl do programu Messenjah, který chystá na Duben své druhé album Balanc a od letošního jara bude vystupovat nově i za doprovodu olomoucké kapely HomeBwoyRasta, s kterými přijede i na Uprising. Až z Japonska přiletí do Bratislavy po letech také pozoruhodný Part2style Sound.

Z dalších žánrů v nadílce novinek z minulého týdne nás zaujala i americká parta Naturally 7, která patří mezi světové top class a´capella skupiny, co boří žánry. Radost nám udělalo i zveřejnění účastí raperů Smif N Wessun, kteří chystají nové album, a na festivale vystoupí s českými Champion Sound za zády. A je tu ještě jedno velké jméno pro fanoušky zlámaných beatů, které představili pořadatelé v této várce – londýnské drum´n´bass duo Chase & Status, které podpoří na mikrofonu MC Rage. Koncem roku 2018 vydali desku RTRN II JUNGLE, které nahrávali na Jamajce, takže ani toto jméno rozhodně není mimo místu letošního programu, který opět staví mosty mezi žánry a jejich komunitami. Koho letošní program láká, vězte že vstupenky za 45 EUR jsou k dispozici už jen do 26. 3. 2019! Poté se cena zvýšá na 50 EUR. V prodeji jsou i VIP lístky s množstvím výhod. Všechny detaily najdete na www.uprising.sk nebo v sítí TicketPortal.

* Z tiskovky sepsal Lomesh

Uprising YouTube Playlist >> / Spotify Playlist >>

Back to top button