ČlánkyNovinkyRiddims

Sleng Teng riddim v únoru slaví už 30. výročí…

Únor je letos měsícem reggae. Ponese se v duchu oslav nedožitých sedmdesátin Boba Marleyho. Tento měsíc navštíví Prahu i jeden z nejtalentovanějších zpěváků současnosti – Romain Virgo. Ale je tu ještě jedno jubileum: výročí něčeho, co možná celou reggae kulturu pozměnilo víc než jakýkoliv umělec v celé její historii. V roce 2015 totiž tomu bude třicet let, co se odehrála digitální revoluce. Tři desetiletí od doby, kdy se zrodil snad nejznámější reggae riddim všech dob. Mluvíme o riddimu jménem Sleng Teng.

My jsme pro tuto oslavu zvolili tento měsíc hlavně proto, že právě v únoru 1985 se Sleng Teng-u dostalo první velké slávy. A to v rámci clashe dvou odvěkých londýnských rivalů: Sir Coxsone Outternational a Saxon Soundu. Právě na jejich hudebním klání v People’s Club zazněl Sleng Teng na velkém clashi poprvé (bylo to ještě dřív, než clash King Jammy’s soundsystemu, který riddim plně zpopularizoval… Tak to v neinternetové éře prostě fungovalo).

Abychom si tohle výročí důkladně připomněli, spojili jsme síly Forward March Posse, Jahmusic Lightaz a Peeni Walli Crew. Čekejte průřez vším, co digitální revoluce reggae přinesla a vedle toho i několik překvapení, která budeme postupně odkrývat. Zveme vás do klubu Buben (Myslíkova 8, Praha 2) v sobotu 28. 2. 2015, abychom tam společně oslavili a náležitě uzavřeli Únor – Měsíc reggae.

* Fubatan

facebook event >>

slengteng_final

Back to top button