ČlánkyNovinky

Prahu čeká kolektivní orgasmus s Bilalem a jeho partou

Tenkrát poprvé. Pozdě, ale přece. Fňukáním by šlo ztratit ještě hodně času. Když už to vypadalo a mělo dopadnout na Hip Hop Kempu, na poslední chvíli to padlo i s celým turné. To je snad prokletý… Co? Kdo? Bilal v Čechách? Ale vůbec. Sice to trvalo, ale ta nejdůležitější zpráva je, že ve středu 5. listopadu se to konečně změní. To totiž Bilal i se svojí kapelou v Čechách konečně poprvé zahraje ve Futurum Music Baru! A s kým, že to vlastně budeme mít tu čest? Pojďme trochu definovat a škatulkovat. Když se řekne „neo-soul“ nebo „male rnb“, mohla by se někomu rozjet alergie. Představa týpka, nastřelený gatě plný péra, kterak kvílí tklivou milostnou píseň. Falešnou, bez ohledu na jeho hlasový rozsah… No, tak nic podobného vám samozřejmě prezentovat nehodláme. Muzika, jakou dělá Bilal, se vás nepochybně dotkne. Jen ty partie budou od rozkroku nahoru. Pokud s vámi nepohne věc jako “Little One“, věnovaná jeho autistickému synovi, musíte být z betonu.

Bilal je na hudební scéně jako zjevení. Dělal s největšíma kalibrama – Common, Erykah Badu, Jay-Z, Beyoncé, Guru, J Dilla, Robert Glasper nebo The Roots a sbíral props jak na běžícím páse. Přesto od muziky málem utekl. To když do jeho slibně rozjeté kariéry šáhla labelová politika. Divoká a spontánní deska byla jak písek do soukolí hudebního průmyslu. K našemu štěstí ho ale ani takové zklamání nepoložilo a ve Futuru si Bilal se svojí kapelou ve středu 5. 11. konečně odbude svou českou premiéru. Jak černý princ na černém koni nám přiveze slunce v duši.

Supportovat ho budou domácí Android Asteroid a DJs Robot & Radimo. Vstupenky v předprodeji za 350 Kč (+ poplatky) na pokladně Lucerna Music Baru (bez poplatku) a v předprodejních sítích GoOut.cz, Ticketpro, Ticketportal a Eventim.

Více o Bilalovi @ www.facebook.com/OfficialBilalPage
FB Event @ https://www.facebook.com/events/1495871300671248

Back to top button