ČlánkyNovinky

Švihadlo chystá křest nové desky, máme exkluzivní ukázku!

Máme pro vás exkluzivní ukázku z nové desky nejdéle fungující české reggae kapely Švihadlo! Nové album této boleslavsko-pražské party dostalo název ČASU JE MÁLO a oficiální křest proběhne 21. Září v pražském Lucerna Music Baru. Podle všeho to bude hodně zajímavý posun k novějšímu zvuku, i když Švihadlo stále nemusí nikoho napodobovat. Petr Šturma patří mezi nejlepší české textaře a frontman Vincent Richards je jedním z několika málo Jamajčanů, co se kdy usadili v Čechách. Celé album navíc produkoval Mr. Cocoman, který se podepsal hlavně právě pod novým zvukem. Novinka vychází po 5 let starém kousku OČI OTEVŘENÝ, které získalo historicky prvního Anděla v tehdy nově vzniklé kategorii Reggae & Ska za rok 2006. Nahrávání nového alba začalo už na podzim 2009 a do začátku roku 2011 se nahrávka průběžně míchala.

“Chtěli jsme dát velký důraz na zvukovou stránku. Všichni posloucháme současné reggae nahrávky ze světa a Jamajky a chtěli jsme, aby deska zněla moderně, tedy ze současného hlediska vlastně “normálně”,“ vysvětluje kapelník Petr Šturma. Skalní fanoušci roots reggae možná označí zvuk některých skladeb jako “popový” nebo příliš chemický, ale i pro ně se tam najde několik pro Švihadlo typických písní. „Třeba u našich kamarádů z United Flavour nikoho nenapadne řešit, jestli tam není moc samplů nebo efektů… Přece když kapela jako Švihadlo zpívá hlavně česky, neznamená to, že musí také “česky” znít.“ dodává Petr. Švihadlo si právě proto zvolilo za producenta Adama Lančího (Cocoman), který před tím produkoval EP STAY STRONG své kapely Solid Vibes, které na naší malé reggae scéně výrazně zaujalo před rokem. “Cocomanovi a Šablonkovi z pražského studia 3bees jsme nechali při mixu povětšinou zcela volnou ruku včetně úprav aranží a struktur písní. A všechny změny a úpravy nás velmi pozitivně překvapily. Sami bychom nikdy nezískali tak potřebný odstup a nadhled. Při vzniku předchozích desek jsme u dokončování “seděli” od začátku do konce, nyní jsme zvolil úplně opačný postup a myslíme, že výsledek za to stojí“ říká Petr Šturma.

“Taková nabídka se neodmítá. Je to velká zodpovědnost, nechtěli jsme Švihadlo tlačit někam, kde mu to takříkajíc přestane slušet. Myslím, že se nám to podařilo dobře vyvážit. Deska není nijak agresivně moderní, ale má jinou atmosféru než předchozí alba, která vznikala jiným způsobem.” glosuje Cocoman. Po textové stránce navazuje Švihadlo na vše, co se snaží sdělovat celou svou kariéru – přestože je času málo a každý může mít spoustu starostí a výhrad, je to tady docela dobré místo k životu, kde s trochou snahy a nasazení stoji za to žít, pracovat a bavit se…

Back to top button