ČlánkyNovinkyProfily

Snoop Dogg je mrtev, ať žije Snoop Lion

Ne, nemusíte se děsit, Calvin Cordozar Broadus je samozřejmě živ a zdráv. To jenom jeho umělecké jméno doznalo „nepatrné změny“. Snoop Dogg je minulost, teď mu říkejme Snoop Lion! Důvod změny je jednoduchý – Snoop při své návštěvě Jamajky letos v únoru „konvertoval“ k rastafariánství a změna ze „psa“ na „lva“ je odkaz na rastafariánský symbol Lva judejského (Lion Of Judah). Jeho návštěva Jamajky byla, jak se zdá, docela zásadní a dost možná zapříčinila změnu bývalého gangsta rappera na reggae zpěváka. Podle svých slov se vždy cítil být rastafariánem a je už unaven hiphopem. Reggae je pro něj prý nová výzva a „nádech čerstvého vzduchu“.

Nyní již Snoop Lion, strávil mezi rastafariánskými duchovními 35 dní. Kromě toho, že bude od nynějška používat jiný pseudonym, bylo mu rastafariánským kněžím dáno také nové etiopské jméno Berhane (Světlo světa). A aby těch změn nebylo málo, prohlásil se dokonce za vtělení samotného Boba Marleyho. Na tiskové konferenci, na které svou transformaci oznámil světu, byl přítomen i jeden člen slavné Marleyho rodiny, a to jeho syn Rohan, který dal Snoopovi své k užívání jeho otcova jména požehnání.

 

 

Jak už bylo řečeno, proměna Snoop Dogga na Snoop Liona nebyla pouze duchovní, ale bude mít také vliv na jeho dráhu hudební. Již brzy vyjde nové, čistě reggae album, s výstižným názvem REINCARNATED. Na podzim už by měl být k vidění i stejnojmenný dokument a dočkáme se také knižního zpracování celé jeho jamajské anabáze. O produkci celé desky se postará eklektický americký producent a hudební genius Diplo, kterého můžete znát např. jako hlavu projektu Major Lazer a autora mnoha skvělých tracků umělců po celém světě. První vlaštovkou je singl „La La La“, ve kterém je vysamplovaná legendární věc: Ken Boothe – Artibella

 

 

Už teď víme, že na albu bude mít Snoop i duet se svou dcerou. Track se bude jmenovat „No Guns Allowed“ a podle názvu je jasné, že jejím obsahem bude opravdu něco jiného, než některé jeho rapové kousky z let minulých. Já osobně jsem dost zvědav, jak bude celá deska znít a kam se vůbec po tak razantní životní změně bude kariéra téhle světové superstar ubírat. Co si o tom myslíte Vy? Napište nám do komentářů!

*Heavy Hev

Back to top button