ČlánkyReportáže

One Will Survive: 2. Kolo – I-Man VS Babylon Rocker

 

Ani sme sa nenazdali, mesiac ubehol ako voda a máme za sebou už v poradí druhé kolo clash-u ONE WILL SURVIVE. Opäť sa v Trenčíne pod strechou klubu „Tropical“ stretla tá správna kombinácia poriadnej hudby, tanca a dobrej nálady. Ale čo je najhlavnejšie, proti sebe sa vo vzájomnom súboji stretli ďalší dvaja kandidáti, z ktorých len jeden postúpil do semifinále. V tomto prípade to boli I-Man z bratislavského Roots & Culture verzus Babylon Rocker z pražského Bingi Dem kru.

Pred úplným začiatkom sa tradične konalo žrebovanie, z ktorého víťazom vzišiel Babylon Rocker, a tak odštartoval druhé kolo clashu ONE WILL SURVIVE. Tento raz už DJ-i nezačínali tak opatrne ako Ras Domček či eL Miňo v prvom kole. Publikum nedostávali do varu postupne, od oldschool-ových hitov až po hardcore dancehall, ale obaja stavili na tú istú kartu. Na tú správnu kartu, ktorá sa volá istota a hneď vypustili do éteru všetky pecky, ktoré mali k dispozícii. A vyplatilo sa!

Okrem toho, na tomto clash-i sa selectori taktiež prejavili už aj ako poriadni dj-i a veselo komunikovali s publikom, čo sa vždy vypláca, pretože komunikácia s publikom je veľmi dôležitá a vo väčšine prípadov sa nepovažuje za chybu. Babylon Rocker si zvolil klasiku – mikrofón, zato I-Man pred publikum predstúpil netradične, a to s megafónom. Tento clash si môže vyslúžiť prívlastok „Musical War“. A to z toho dôvodu, že DJ-i medzi sebou súperili, a to doslovne. V priebehu clashu sa „slovne napádali“, čo ich samotných vyburcovalo k tomu, aby púšťali čoraz lepšie a lepšie pecky! Tento fakt ocenilo aj samotné publikum. Toto je jedno z mnohých plusov, ktoré si tento clash získal. Mínusom sa stal menší počet ľudí, ale tento fakt je naozaj zanedbateľný. Aj napriek tomu bol parket neustále plný a až počas samotného hlasovania sa podstatne preriedil, nakoľko viac ako 3/4 publika sa postavila na stranu začínajúceho. Čiže Babylon Rocker ( ! ) sa po piatkovej pretancovanej noci môže nechať oslovovať slovným spojením víťaz druhého kola clashu ONE WILL SURVIVE. Na záver sa môžeme spoločne potešiť tomu, že sme úspešne vybrali ďalšieho semifinalistu. Toho, ktorý bol v onú parádnu noc lepší.

Príslovie „Nie je dôležité zvíťaziť, ale zúčastniť sa!“ je staré a ošúchané, ale zato pravdivé. A týmto sa môže riadiť aj porazený I-Man. Hoci z každého súboja vždy vyjde jeden víťaz a jeden porazený, určite sa môžeme zhodnúť na tom, že v poradí druhý clash nebol len dj-ským duelom, ale hlavne poriadnym bashmentom!!! A to je hlavné…

Dub fi Dub: I-Man / Babylon Rocker

1. Max Romeo: Chase The Devil / VC: By His Deeds
2. Dawn Penn: No No No / Sanchez: War
3. Jimmy London & Daddy Woody: Little Sound Boy / Brian & Tony Gold: Pass The Dubplate
4. Richie Spice: Free / General Kryshpeen: Pass Me The Laser Beam
5. Sean Paul & Sasha: I’m Still In Love With You Boy / Bob Marley & The Wailers: Iron Lion Zion
text a fotky:
DJ MeSs & bigga.Sista

Back to top button