ČlánkyNovinky

Etana bude zpívat pod křídly Penthouse Records

Etana patří aktuálně mezi nejznámnější současné reggae zpěvačky. Za pozornost proto stojí, že podepsala smlouvu s vydavatelstvím Penthouse Records, které založil kultovní producent Donovan Germain. Ten bývá především spojován s Buju Bantonem, kterého v podstatě objevil a dosáhl s ním největších úspěchů (více no. 1 singlů v hitparádách než jakýkoliv jiný umělec). Nesmíme ale zapomínat i na jména, jako Garnett Silk, Wayne Wonder, Marcia Griffiths, Freddie McGregor, Delroy Wilson nebo Tenor Saw, kteří byli u Penthouse jako doma.

Etana dosud vše nahrávala pod značkou Freemind Music a distribuci předchozích obou alb zaštiťuje americký gigant VP Records. Přesto je účast Penthouse Records na její tvorbě důležitým milníkem, který by jí mohl pomoc k ještě většímu úspěchu na mezinárodní scéně. Germainovy zkušenosti a producentské skills jsou totiž opravdu na hodně vysoké úrovni. Pro oba umělce není tato oficiálně potvrzená spolupráce nic nového, protože Donovan vlastně už produkuje její nadcházející (prozatím nepojmenované) album.

Oba doufají, že deska bude minimálně stejně úspěšná jako FREE EXPRESSION. Řadově už třetí album by se mělo lišit od předcházejících svou atmosférou a Etana by na něm ráda ukázala svou druhou tvář. Ráda by, aby to bylo  „veselé album, které si vás podmaní a budete se houpat do rytmu. Bude mít takovej vibe, že vás dostane na cestě do práce, stejně jako když si ho pustíte doma.“ Etana má za sebou náročné turné, kdy na mnoha místech zářila jako headliner. Po festivalech v Evropě a Severní i Jižní Americe se těší, až se vrátí do studia a dokončí nové album právě s lidma z týmu Penthouse.

PS: Do Čech se Etana už jednou podívala jako host Luciana před několika lety v Žizníkově. Bohužel pak ale pro nemoc nevystoupila. Tak snad se nám to poštěstí někdy jindy. Vás by zajímal takový koncert?

www.myspace.com/etanastrongone

Back to top button