10. Uprising Festival startuje už zítra! Zlaté piesky, Bratislava here we go…

Na konci léta je dobrý to, že je tu pořád ještě Uprising, který vás dostane z případných pokempových depresí. Takže nezoufejte. Jubilejní desáté oslavy vašeho oblíbenýho žánru jsou za rohem a s nimi vás čeká i to všechno, pro co se Uprising stal tak oblíbeným nejenom u nás, ale i v zahraničí. Reggae a dancehall linoucí se ze všemožných bedýnek široko daleko, slunko, co do vás pumpuje vitamín D a vy si tak s chutí doplníte vitamín B(eer), omamná vůně léta, osvěžující koupání na Zlatých Píscích, příjemná atmosféra, doprovodné aktivity, ale hlavně muzika, hodně muziky…

I letos je z čeho vybírat. Mezi hlavní tahouny patří kultovní Sean Paul, The Wailers, Alpha Blondy i Pendulum, nebo za hip hop Pharoahe Monch. Každý si přijde na to své. O parádní bordel se postarají grime blázni Foreign Beggars, stejně tak jako loučící se Irie Révoltés, se kterýma se Uprising fans chystají rozloučit pěkně stylově (připojit se můžeš tady). Naším tipem je i muž s mocně hlubokým hlasem Bay-C (ex T.O.K.), kterému bude záda krýt Damalistik. Objeví se i britský veterán a aktuálně hvězda internetů Macka B, který zazpívá nejen o tom, jak se zdravě (vegansky) stravovat.

Za ženy budou reprezentovat vynikající Nattali Rize, kterou vám po tom, co letos úžasně předskakovala Protojemu v Praze, vřele doporučujeme! Rozhodně radíme nepropásnout ani Marlu Brown, dceru legendy Dennise Browna nebo rasta královnu z Trinidadu, Queen Omega.

Za domácí (SK/CZ) už klasicky nastoupí Medial Banana, a jejich zpěvák Pokyman a klávesák Lukie Wfd. potom se svým novým projektem, nebo oslavenci ze soundu Ghetto Youths. Budou ale i Pull up Unity, Rida Radar, a bude se sklízet v čele s Cocomanem a spol. O to, aby se nezapomnělo na rap se postará Mc Gey, Boy Wonder s Ideou, a Strapo.

Pro více info ohledně programu, novinek ve stanování a nárámkování a jiného navštivte oficiální web festivalu www.uprising.sk

Nezapomeňte:

  • Užívat si
  • Dávat na sebe pozor
  • Novou Uprising appku
  • Sledovat náš instagram @jahmusicnet* Meggie

Back to top button