ČlánkyNovinky

Uprising festival představil prvních 12 hvězd: Elephant Man, Jo Mersa Marley, Dub Inc, United Flavour, Mal Élevé, Parly B…

První vlna dvanácti jmen, které vystoupí na 12. ročníku slovenského festivalu Uprising je tu! Kdo jste to ještě nezaznamenali přímo od pořadatelů – letos přiletí za svět dancehallu jamajský Elephant Man aka Energy God! Autor mnoha tanečních hitů, jejichž názvy bychom teď mohli popsat celý odstavec, přijede na Slovensko vůbec poprvé stejně tak, jako Jo Mersa Marley, kterého nám v Praze představil jeho táta Stephen Marley a kterému teď hodně pomáhá i strejda Damian a celý rodinný label Gheto Youths International.

Z Francie se vrátí oblíbená kapela Dub Inc, Mal Élevé představí svůj nový solo projekt po rozpadu Irie Révoltés (video k jeho singlu na pomoc SOS Medditarean najdete níže), a také je tu comeback United Flavour, kteří vydávají v září novou desku! Pro vesmírnou rovnováhu budou i rozlučkové koncerty – letos přijedou naposledy zahrát Symbiz, berlínská hvězda bass music, a také dubwise kapela Illbilly Hitec. Dubheads by mohlo potěšit, že dorazí Alpha Steppa ft. Nai-Jah za mocné podpory na mikrofonu od pánů, jako jsou Parly B nebo britský veterán Murray Man.

Aby bylo jasné, že Uprising už není jen pro reggae, duwise a dancehallovou komunitu, ale míří i na junglisty a hiphopery – v první dvanáctce artists se objevuje i slovenský rapper Strapo nebo dnb duo Serial Killaz. A to jsou teprve první kapky, bez pochyb toho bude mnohem více, obdobný festival ve střední Evropě zkrátka není, takže se i naše redakce už mocně těší. Vstupenky jsou aktuálně v prodeji za 45 EUR nebo VIP ticket za 140 EUR a můžete je pořídit přes TicketPortal nebo rovnou přes festivalové stránky www.uprising.sk, kde najdete i všechny další updates. My letos jedeme, jak to vidíte vy? Btw nepropásněte ani bratislavský warmup 27.3. přijede Alborosie & Shengen Clan!

* Admiral 

Back to top button