ČlánkyNovinkyProfilyRiddims

Silly Walks: Povinná seznamka před nedělní pražskou show

Silly Walks jsou bez debat jedním ze základních kamenů německé reggae scény. Selektor Oliver Schrader a inženýr David Meyer jej založili už v roce 1991 a až do konce 90. let s nimi na mikrofonu vystupoval Otto Tilmann, kterýho asi budete znát spíš pod jménem Gentleman. Ten se ale pak logicky s úspěchem vlastní produkce vrhnul na dráhu sólového zpěváka, a tak mikrofon u Silly Walks přebral Joscha Hoffman. Vedle jugglingu a pořádání akcí ale tkví zásadní význam této party hlavně v jejich vlastní produkci. V jejich studiu a pod hlavičkou stejnojmenného labelu spatřili světlo světa desítky 7´ vinylů se jmény, jako jsou Tanya Stephens, Capleton, Turbulence, Lutan Fyah, Ginjah, Jan Delay, Max Herre nebo již zmíněný Gentleman, abychom jmenovali alespoň pár z nich. Kluci stojí také za velkým albem Ginjah: SONGS OF MELODY nebo SILLY WALKS MEETS PATRICE.

Silly Walks mají dle svých slov rádi celou padesátiletou historii jamajské muziky od Studio One až nejaktuálnějšímu dancehallu. Nebrání se ani vlivům soca, reggaetonu nebo africké urban music, jako jsou ghanský hiplife nebo coupé decalé z Pobřeží Slonoviny. Na oplátku i Silly Walks slaví úspěch v západní Africe, posledně v roce 2009 s riddimem „Aspire“, který se předloni stal v Gambii doslova riddimem #1. Své tracky na něj nahráli nejen Lady G, Luciano, Gentleman, Louie Culture nebo Lutan Fyah, ale i africký zpěvák Rebellion The Recaller a v neposlední řadě Lucky Dubeho dcera Nkulee Dube! V roce 2010 je Gentleman pozval do produkčního týmu své nejnovější desky, pro kterou pracovali na kousku „Shut Eye Country“, v kterém hostují Luciano a Jack Radics. Udělali taky oficiální remix singlů „To The Top“ s Christopherem Martinem i tracku „It no pretty“, ke kterému udělali one drop verzi, kterou si můžete poslechnout níže.

 

Dnes Silly Walks patří bez debat k nejvíce vyhledávaným soundům v Německu a hráli snad na všech velkých evropských reggae festivalech, jako jsou Summerjam, Rototom, Upssala, Reggaejam, Chiemsee a hafo dalších. Není se co divit, kluci v roce 2011 oslavili 20. výročí své existence, a tak je na čase sklízet plody své práce. To ale neznamená důchod, právě naopak! Vedle různých bashmentů dál intenzivně makají na tom, co mají rádi. Na první půlku roku 2012 ohlásili nové singly od dobře zavedených jmen, jako jsou Gentleman, Luciano, Konshens, Daville nebo Jah Vinci. Dočkáme se ale i produkce pro mladší a zatím ne tolik známé talenty, které už léta objevují a pomáhají jim nahoru. Dobrým příkladem je jamajský zpěvák Exco Levi, s kterým se přijedou podívat do Prahy už tuto neděli 1. Dubna. Společně v Lucerna Music Baru rozehřejí publikum pro francouzské Dub Incorporation!

www.sillywalksdisco.com
http://www.facebook.com/Sillywalksdisco
http://soundcloud.com/silly-walks-discotheque

 

Back to top button