Alba & SinglyČlánkyRozhovory

Rozhovor: Alborosie se Shengen Clanem vydali akustické album Soul Pirate, vyzpovídali jsme kytaristu

Před měsícem to byl rok od nezapomenutelného vystoupení Alborosieho v Lucerna Music Baru, které proběhlo v rámci tour k desce Freedom & Fyah vydané loni na jaře. Po několika ochutnávkách v podobě akustických videí bylo vypuštěno nové album SOUL PIRATE – acoustic.  To je po převážně dubových albech příjemné osvěžení v tvorbě tohoto italského rodáka. Na desce jako hudební doprovod můžete slyšet většinu jeho kapely Shengen Clan a nutno uznat, že jim i tahle podoba sluší. Velmi jemné kytary v podání italského Valtera Vincenti a jamajského Omara Johnsona a lehce nyahbinghi rytmy bubeníka Davida Greena, aka PrimeTime oblékly osvědčené pecky jako “Herbalist” nebo “Kingston Town” do velmi zajímavého nového kabátu. Je tohle předzvěst nové éry v tvorbě Alborosieho? Podařilo se mi položit pár otázek, na které odpovídal kytarista kapely Shengen Clan, Valter Vincenti, se kterým jsem se seznámil právě na onom koncertě v Praze.

 

A: Ahoj Valtere, potkali jsme se poprvé v Praze na vašem koncertě. Jak se ti Praha líbila, byla to tvoje první návštěva zde?

Ahoj, Praha se mi moc líbila a ano, byl jsem zde poprvé. Město mě moc okouzlilo a koncert taktéž. Fanoušci byli skvělí, byl to úžasný večer.

 

A: Pokud se nepletu, byl to koncert k albu Freedom & Fyah, měli jste už tenkrát nějaké nápady nebo plány ohledně akustického alba?

Ano, do Prahy jsme přijeli s albem Freedom & Fyah. V té době jsme ještě nic ohledně akustického alba neměli hotové, ale bylo to diskutované téma.

 

A: Viděl jsem videa k songům Black Woman a Diversity, ty jsi se v nich s kapelou neobjevil. Znamená to tedy, že svoje kytarové party nahráváš na dálku ze svého studia, nebo alba nahráváte všichni společně ve studiu u Alborosieho?

Ano, žiju v Itálii a nahrávám to ze svého studia.V tomto případě jsme preferovali práci na dálku, ale vždy jsme v úzkém kontaktu po telefonu či Skypu. Většinu songů teď nahrávám tímhle způsobem.

A: Nešlo si nevšimnout, že akustická verze neobsahuje všechny písničky z původního alba, ale vyskytuje se zde například píseň Johnny B. Goode jako bonus. Proč jste nepředělali kompletní album?

Ano, chybělo nám pár písní z původního alba, tak se Alborosie rozhodl umístit zde tento song od Petera Toshe. Upřímně nevím, zda to je umělecký nebo produkční záměr.

 

A: Máš plány do budoucna ohledně této nové hudební cesty s Alborosiem? Albo vždy vydával studiová alba a poté jejich dubové verze, je tohle začátek nové éry?

Stejně jako u předchozí otázky jsou tu věci, které nevím. Ale co říkáš je pravda, tentokrát to byla změna. Nevím, jestli je to nová éra, ale můžu říct že mě osobně se tato volba velmi líbí a svět akustických nahrávek je každopádně velmi zajímavý. A pak je tu také spousta kytar 🙂

 

A: A co tvoje sólová dráha, všiml jsem si, že jsi na Spotify vydal pár svých věcí. Můžeš nám říct, jaké jsou tvoje plány v tomto směru?

Hrál jsem v Itálii spoustu let po boku velmi známých umělců. Potom jsem se dal na reggae, jelikož je to hudba, kterou jsem vždy miloval. Samozřejmě nechci opustit moje styly, které jsem vždycky hrál, rock a blues. Založil jsem novou kapelu s názvem The Winners, pro kterou teď píšeme písničky. První singl by měl vyjít v lednu. Už dříve jsem nahrál pod svým jménem dvě instrumentální nahrávky jen s kytarou, ale teď se soustředím na tuhle zkušenost s kapelou, kvůli které jsem své sólo projekty nechal být.

 

A: Dobře, to je ode mě asi všechno, děkuji ti moc za tvůj čas a doufám, že se k nám dostanou i nahrávky tvých soukromých projektů. Měj se krásně!

Děkuji moc Adame, je mi vždy potěšením s tebou mluvit… Doufám, že se brzo uvidíme a zdravím všechny přátele JAHMUSIC.net!

 

icon-spotify

*Adam

Back to top button