Alba & SinglyČlánkyNovinkyRiddims

Richie Spice: Jak dopadlo jeho nové album?

Máte rádi pecky „Earth A Run Red„, „Youth Dem Cold“ nebo „Brown Skin„? Pokud se souhlasně kolíbáte do rytmu, tak by vás mohlo zajímat, že Richie Spice vydal 15. března nové album BOOK OF JOB. Je to jeho už čtvrtá deska pro VP Records a zdá se, že má už teď fenomenální úspěch! Jak už jste se možná dočetli níže v přehledu hitmakers Billboard Reggae Chart – CD se okamžitě po vydání stalo 4. nejprodávanějším reggae albem v USA! Richie to tak pohádkově dotáhl asi nejdál ze všech tří bratrů, i když je tím nejmladším a ani nemá takový hlasový rozsah jako jeho bráchové Spanner Banner a Pliers (ano, ten z dua  Chaka Demus & Pliers). JOBOVA KNIHA vznikala v kultovním studiu Penthouse Records

pod producentským dohledem D. Germaina *, který stojí i za asi nejlepší peckou „My Life“.

Nicméně na desce najdete i hymnu „Serious Woman“ na riddimu „Nylon“, který produkoval Shane Brown z Jukeboxx (mohli jej potkat v Praze v listopadu 2010 s Busy Signalem) a taky jednu instrumentálku od Lenky Marsdena (ten byl v Čechách pro změnu jako klávesák Buju Bantona), s kterým dal Richie Spice dohromady pecku „Yap Yap“ na téma oblíbeného jamajského „passa passa“. Za pozornost a poslech ale rozhodně stojí všech 12 tracků alba, které se převážně zabývají vztahem k Bohu, ženám a každodennímu životu. Sice to podle některých recenzí není tak luxusní počin jako předchozí IN THE STREETS OF AFRICA, ale pořád to je velmi nadprůmě zmáklá deska, co nenásleduje vokodérový hype, ale poctivě pokračuje v Richieho new roots směru. Vlastně už i název alba odkazuje k biblickému příběhu o Jobovi a jeho víře v Boha, která mu pomáhá překonat útrapy života a následovat svou cestu. A Spice ji následuje poctivě, takže rozhodně doporučujeme k poslechu a vlastnímu hodnocení. Těšíme se na vaše reakce pod článkem!

* Donovan Germaine je producent a majitel labelu Penthouse Records, u kterého v 90. letech nahrávaly snad všechny velké jamajské hvězdy od Garnett Silka přes Berese Hammonda až po Buju Bantona, kterého tam tehdy přitáhl Wayne Wonder. Toto vydavatelství bylo tehdy naprosto zásadním a máme velkou radost, že v posledních letech slaví zasloužený comeback! Vaší pozornosti doporučujeme hlavně hvězdně obsazené riddimy „Big Stage“ a „Duck“, které vyšli v roce 2010, nebo zbrusu nový „O.M.G.“ riddim, na kterém natočily duet hned dvě první dámy Jamajky – Marcia Griffiths a Queen Ifrica! Z dlouhohrajících alb poslední doby Germaine produkoval i desky BUSHMAN SINGS PETER TOSH nebo obrovský nový talent Jamajky, který se jmenuje Romain Virgo.
Více o Penthouse Records zde.

Admiral

Back to top button