Alba & SinglyČlánkyNovinkyRozhovory

Pull Up Unity vydali nové album Stále v hre! Tady je interview a vše, co potřebuješ vědět k místní evoluci dancehallu

Ve čtvrtek 14. června 2018 vyšlo album, které má dost možná šanci stát se milníkem pro česko-slovenský dancehall! Junior Smile & Yanman jsou sice původem ze Slovenska, ale když přihmouříme oko k faktu, že Smile žije v Praze a že posun jejich vlastního levelu o milénium dopředu by mohlo pomoc i našemu písečku a celému regionu, tak hurá do toho. Kluci dva roky makali na desce, která má za mně na první i pátý poslech hitový koncept a jasné ambice strhnout hodně nových mladých posluchačů, specielně pokud mají rádi tanec. V třinácti písničkách najdete jen tři pomalejší reggae kousky, a jinak výrazné up-tempo. A rychlejším rytmem nemyslíme tradiční české ska v punkovém podání, ska se na Jamajce dnes hraje tak pro dědečky a nebo turisty a kluci to dobře ví. Tohle je čerstvá letní sprcha, co reflektuje současný zvuk Jamajky!

Své druhé dlouhohrající dílo Pull Up Unity trefně pojmenovali dvojsmyslem Stále v hre. Hlasitě tím dávají najevo, že je třeba s nimi na místní scéně počítat, ale zároveň i fakt, že jsou hraví a tvořivý. Dokazují to nejen výběrem riddimů a hostů (v tracku Výpověď jsou s nimi Cocoman, Pokyman a Mr. Roll, v songu Cesta hostuje Colectiv a Bad Boys, Jeden život podpořil moskevský Steppa Style a v neposlední řadě v ganja anthem Kush Furt hostuje DJ Herby, který je i oficiálním doprovodem Pull Up Unity shows), ale i textovou stránkou, kde skvěle dokazují, že Slovenština sedne do této muziky nejen poslouchatelně, ale i hodně chytlavě.

Věřím, že tato deska tu dlouho chyběla a má opravdu velký potenciál. Nejenže u nás může spojit dosud nesmyslně oddělené scény danceahallu a hiphopu, ale ještě osvěžit místní mainstream. Stačí jen maličkost, aby jim některá chytrá telka nebo rádio otevřeli svůj prostor a kluci se hecnuli do vícero chytlavých videoklipů. Věřím jim a budu jásat z jejich každého úspěchu, protože vím, že oba autoři do desky dali všechno a hlavně se u nich vzácně snoubí talent pro muziku, pracovitost, pečlivost a v neposlední vlastní láska a nadšení k jamajské muzice, která je inspiruje a dává pohon do života. Takže to není fake, ale real thing, což v dnešní době pozlátek je rozhodně dobrý barometr, čemu věnovat svůj čas. U této desky se nudit nebudete a níže se dozvíte pár informací z první ruky…

Prozraďte nám něco o nové desce a jejím natáčení? Kde jste nahrávali, sami jste to i celé produkovali?
Nova doska s názvom “Stále v hre” je celá nahrávana v našom štúdiu v Trenčíne. O zvuk (master a mix) sa postaral český producent Coco Jammin production aka Adam Lanči. Pracovali sme teda na osy Trenčín – Praha.

U koho to vydávate?
Vydávame a sponzorujeme si to celé samy. Nestojí za nami žiaden label, jedine práca dielne Coco Jammin, ktorá tomu celému robí zvuk. Týmto mu musíme zložiť veľkú poklonu, pretože už dlhé roky nám s týmto pomáha.

Zaslechl jsem, ze prim hraje u vás tradičně dancehall, ale že se můžeme těšit i na reggae kousky?
Áno, na našom albume sa primárne nachádzajú dancehall veci, ale kedže sa radi stale niekam posúvame tak sme cítili potrebu urobiť aj reggae tracky. Okrem toho si tam ľudia nájdu aj iné žánre ako je afrobeat alebo EDM.

Tři klipy už jsou venku, muzeme se těšit ještě na další videa?
Pred albumom sme vydali klipy na 3 pecky. Plánujeme ešte čosi vydať ale uvidíme ako sa budú veci vyvýjať.

Chystáte na léto i koncertní šňůru?
Konkrétnu šnúru k albumu nechystáme. V lete sa objavíme na nejakých festivaloch už aj novou show a po lete chystáme album pokrstiť.

Kde se k albu lze dostat a kde na vás najdeme link?
Album sme vydali na našom youtube kanaly. Teraz sa vyrábajú CD a riešime pokrytie na online stremingoch takže album bude k dispozícii z roznych smerov. A tiež chystáme aj merch, ktorý bude tiež onedlho ready. Link up na nás je klasika na facebook alebo sme tiež aktívny na našom instagrame. Na youtube kanal zverejňujeme všetky novinky a tiež na ňom ľudia nájdu celý album, takže tiež doporučujeme sledovať.

Děkujeme za rozhovor a všechnu tu práci s deskou, fakt věříme, že může být bodem zlomu a vřele doporučujeme k poslechu!

* Admiral

Back to top button