ČlánkyNovinky

Povstání je za dveřmi! Uprising startuje v pátek

Rok nám uběhl jako voda a máme tu další ročník naší milované akce Uprising Reggae Festival. Tento hudební počin, pojmenovaný buď podle Slovenského národního povstání nebo asi spíše dle kultovní desky Boba Marleyho, proběhne již pošesté, a to tento víkend 23. – 24. srpna v krásném prostředí přírodního koupaliště u Bratislavy – Zlaté Piesky. Když se podíváte na nabitý program, je rozhodně se na co těšit! Festival sice spadá do škatulky reggae a od něj odvozených zelených přihrádek, ale stejně jako každý rok se jisto jistě pobaví i ten , kdo si užívá i jiné žánry. A není to jen zastoupením hiphopu, latina, jazzu nebo všelijaké elektronické muziky, ale především samotnou atmosférou festivalu, kdy se sejdou mladí i staří a jdou na jeden z největších festivalů na Slovensku za pozitivní náladou, spoustou pohodových lidí a dobré muziky.

Co nás letos čeká asi již každý fanoušek všech výše zmíněných rytmů dobře ví. Největším lákadlem je letos, alespoň podle ohlasů na internetech, syn tahouna většiny turistů na Jamajku, Ky-Mani Marley. Hned za ním v programu běží pěkná řádka jmen: V jamajském trikotu to je například Busy Signal, Capleton, Israel Vibration, Kabaka Pyramid nebo mladý talent Iba Mahr, na kterého se já osobně velmi těším. Kromě kapel, zpěváků a zpěvaček budou mít své místo i soundsystémy a DJs (v evropském slova smyslu). Za zmínku stojí rozhodně britští Mungo’s Hi-Fi, kteří mají pod taktovkou celou jednu stage a dále pak zástupci kultovních britských Trojan Sound nebo Channel One Sound.

Na dlouhou řádku dalších umělců se můžete kouknout na webu festivalu – www.uprising.sk, kde stejně tak zjistíte všechny praktické informace. Na festivalu mimo hudebních zážitků bude i spousta doprovodného programu, od turnaje ve stolním fotbálku až po celou jednu filmovou arénu, která poběží během celého programu. Koneckonců, pokud si chcete festival ještě více přiblížit, doporučuji zhlédnout dokument z minulého ročníku, který kluci okolo fesťáku nedávno vypustili na světlo světa. Především jestli ještě nejste rozhodnuti, že „jedu“ tak pustit je povinnost! Tak dovidenia !

* Luiggi

 

 

Back to top button