ČlánkyMixtapesNovinky

Peeni Walli Sound představují jamajského Swashii

Je tu nový dubplate mixtape od jednoho z esenciálních českých soundů

Dávno před karanténami a protivirovými opatřeními spojil Peeni Walli Sound síly s mladým jamajským umělcem jménem Swashii, aby dali dohromady našláplý mixtape plný úderných dubplates. Swashii se narodil v kingstonské čtvrti Kencot roku 1994 a už o 13 let později se poprvé podíval do nahrávacího studia díky věhlasnému Sugar Minottovi. Svou deejayskou kariéru odstartoval v roce 2008 a jako svoje hlavní vzory uvádí nejen legendy, jako jsou Eek-A-Mouse, Lone Ranger, Sizzla nebo Shabba Ranks, ale taky současné superstars Vybz Kartel nebo Popcaan.

Osmnáctiminutový mixtape jménem Versatile: From Kingston to Europe“ se skládá z devíti dubplatů nahraných speciálně pro tuto příležitost. Zachycuje Swashiiho výrazný talent a hudební všestrannost, ale zároveň je dokladem globálního charakteru současného reggae. Rozmanitost kulturních vlivů se setkává s autentickým kingstonským dancehallem.

Peeni Walli Sound jsou stálice nejen české dancehall reggae scény. Původně pražská parta postupně během své sedmnáctileté existence zakotvila i v Německu, USA a Švýcarsku. Kromě nespočtu parties a festivalů má za sebou i mnoho soundclashů: naposledy v dubnu 2019 vyhráli Melting Pot Soundclash nad polskými Sensithief a slovenskými Ghetto Youths a v jejich sbírce clashových trofejí tak přibyl další kousek. U mixu tedy Peeni Walli, masteroval to Coco Jammin a o vizuál se postaral 3AX.cz. Příjemný poslech!

Back to top button