ČlánkyNovinkyProfily

„Poznej sebe sama“ vyzývá nová deska od Rase Batche z Virgin Islands

Další veterán z Panenských ostrovů, kterého bychom vám rádi doporučili! Ras Batch vydává v současnosti (konkrétně 14. srpna 2012) u I Grade Records své již sedmé album KNOW THYSELF, na kterém najdete vyváženou kolekci uvědomělého roots reggae. Na desce produkované Laurentem „Tippy I“ Alfredem se podílel i muzikantský dream team z Jamajky: Leroy „Horsemouth“ Wallace na bicí a Andrew „Bassie“ Campbell na basu, Earl „Chinna“ Smith na kytaru, Dean Fraser na saxofon a další. Panenské ostrovy tu zastupuje třeba hostující chanter Nyorah či muzikanti ze stáje Zion I Kings. Rozšiřte si obzory, rozhodně nebudete litovat.

Ras Batch, vlastním jménem Julian Cumberbatch se narodil na ostrově St. Croix, odkud pochází například i legendární Midnite. Již od útlého mládí zpíval v místním kostele, kde si i záhy uvědomil duchovní rozměr a moc hudby. Profesionálně začínal jako bubeník, hrál na bubny třeba pro jamajského zpěváka Danny Tuckera. Poté se však naplno začal věnovat sólovému zpěvu a v Bostonu založil spolu s bratry Eddiem „I-Deem“ a Reggiem „I-Geem“ Beazrovými kapelu Motion, která zde po pět let za sebou vyhrála cenu Boston¨s Carribean Best Reggae Band, a předskakovala takovým hvězdám jako Buju Banton, Capleton nebo Anthony B.

Již coby přesvědčený rastafarián založil na St. Croix v roce 1999 vlastní label Sound V.I. Zion, a to s misí šířit hudbou mentální, duševní i fyzické osvobození afričanů. Kromě jiných tu produkoval třeba kladně hodnocené kompilace CULTURRELLENIUM vol.1 a 2, a dále například desky dnes již slavného Rase Attitude nebo zajímavé zpěvačky Mada Nile. Pod jménem Ras Batch vydal již celkem šest alb. Na jeho zionsk0m labelu vyšlo WHO ARE YOU (2003), KEEP THE FAITH (2004) a TO THE ROOT (2007), na dalších značkách pak ještě JAH GUIDANCE (Carrion Brooks Production 2005), I-VER STRONG (GreenSphere Records 2007) a předposlední VIZIONARY (Itation Records 2008).

Ras Batch si tak už zazpíval třeba se zmíněným Rasem Attitudem nebo s dalšími zvučnými jmény jako Pressure či Blaak Lung nebo u nás dosud ne zcela známou (ale doporučeníhodnou) americkou princeznou Malikou Madremanou. Se svou kapelou Zioniers hlásali rasta poselství nejen po Karibských ostrovech, ale i severní i jižní Americe a v Evropě. Nyní se svým novým albem „POZNEJ SEBE SAMA“ nejen potvrzuje své přední postavení v panensko-ostrovní první lize, ale i vstupuje na světovou reggae scénu.

* Johannes

Více @

www.igraderecords.com
www.vireggae.com

Back to top button