ČlánkyNovinky

Mighty Sounds začínají už zítra, mrkněte na naše tipy a připravte se!

Už zítra vypukne jedenáctý ročník největšího ska punk reggae festivalu v Evropě. Před pár dny festival obdržel dobré zprávy, když mu byla snížena pokuta z nehorázných 500.000 Kč na “pouhých” 80.000 Kč. Pořadatelé Mighty Sounds se ale pilně věnovali přípravám a pro návštěvníky si toho připravili spoustu, ať už jde o nabitý line-up nebo zábavu a vybavení areálu. My se těšíme hlavně na Protojeho, Dub Inc, a Derricka Morgana, a pro vás teď máme souhrn toho, co můžete od nadcházejícího víkendu na letišti v Čápově dvoře očekávat.

Tabor weatherJak bude? Bude tak, že ještě budete rádi za to, že vás někdo poleje pivem. Teplo, třicítky, sluníčko. Pryč jsou ty časy, kdy jste se po kolena brodili bahnem. Léto, jak má být – opalovák, šortky a plavky s sebou! V okolí Čápova dvora se nachází i rybník, a my pevně doufáme, že bude přístupný ke koupání.

Co hygiena? Klasika – sprchy (jedno použití / 40Kč), „tojtojky“ a nově i mobilní splachovací záchody (tahle zpráva mě osobně udělala velkou radost), mycí korýtka. Koše a kontejnery jsou samozřejmost, nezapomeňte třídit odpad:-)

Jak je to s ubytováním/ parkováním ? Co osoba, to stovka. Co auto, to 250Kč. Ceny pro ostatní dopravní prostředky najdete níže.

A jak je to s programem a zábavou? Co se týče doprovodného programu, v nabídce je divadlo, fotbal, nohejbal, exhibice skateboard a bmx i exhibice ilustrátorů (Raw art wrestling).

Mighty Sounds app: Určitě si stáhněte tuhle aplikaci, může se vám hodit (změny programu apod.)

NAŠE HUDEBNÍ TIPY:

The Pipes and Pints (CZ/USA Punk) / pátek 20:05

Tahle našláplá a za svými sny jdoucí banda je punkovým fans dobře známá. Kapela, která se svojí hudbou objíždí různé evropské země (Rusko,Anglie,Německo,…) a festivaly (Rebellion, Force Attack), letos opět poctí Mighty Sounds svou přítomností. Půjde o zajímavý punk-rockový zážitek, výrazného frontmana Mika z Kalifornie doprovodí líbivými zvuky dud jeden ze zakladatelů Vojta. Je který je potřeba si vychutnat od začátku do konce. Kluci vystoupí v pátek na Mighty před Protojem.

Protoje (JAM) /pátek 23:45

Talent. Textař, deejay, zpěvák, producent. Tvoří a píše i pro další řadu lidí, např. jména jako Chronixx, Jah 9, Kabaka Pyramid, nebo Sarah Lugo. Je to přední zástupce new roots reggae, který za poslední dva roky zažívá velký boom. Protože vám poví něco o své pradávné budoucnosti – tak se totiž jmenuje jeho nové album, ANCIENT FUTURE. Určitě nebudou chybět pecky jako Roll, No Lipstick, Warrior, Answer to your name nebo Who knows. Protoje přijede i se svojí kapelkou Indiggnation. Vřele doporučuju, je na co se těšit!

Derrick Morgan (JAM) / sobota, 22:15

Pokud mě paměť neklame, naposledy se v českých luzích a hájích Morgan ukázal společně s Buju Bantonem na posledním ročníku festivalu Real Beat (+2009, budiž mu země lehká). Je to už pěkná řádka let, Morgan ale i přes svůj věk a zrakový handicap se zpěvem nepřestal, a tak se Tábor může těšit na jednoho z nej veteránů původního SKA.

Dub Inc (FR) /neděle 23:00

Je ještě třeba tuhle partu představovat? Reggae a dancehall po francouzsku. Energie, která vás pohltí a chtě nechtě roztančí. Dub Inc tu nebudou poprvé, a určitě ne naposledy. Po loňském koncertě v Lucerně se nemohli dočkat další návštěvy, takže lze očekávat, že se Tábor otřese v základech.

Medial Banana (SK) /neděle, 16:45

Tihle bradatí a dredatí pánové z Blavy si už stihli získat slušnou základnu posluchačů. A není se čemu divit. Kluci jsou šikovní, muzikální, zní dobře naživo, akusticky, i z desky a sálá z nich pozitivní energie na míle daleko. Kluci pilně připravují nové album (rozhovor zde), nedávno přijali nového bubeníka, takže jsme sami zvědaví, co si na Mighty připraví. Možná se objeví na pódiu i s Polemic, s kterými odehráli jeden z koncertů v rámci narozeninové tour. Pokud ještě Medial Banana neznáte, vězte, že je to nejslibnější reggae projekt u nás i na Slovensku za poslední léta.

Domácí reggae scéna:
Pátek: Rollandblow, Forward March Posse + Junior Smile + Mr. Roll, Chong ft Babylonrocker

Sobota: United Flavour, Boldrik + Messenjah + Collectiv, Riddim Tuffa

Neděle: Medial Banana, Polemic, Fast Food Orchestra

 

MS2015_mapa 3D campy

Back to top button