ČlánkyNovinky

Mighty Crown si brousí zuby na třetí výhru v řadě na Welcome to Jamrock Cruise

Japonský sound Mighty Crown přezdívaný „The Far East Rulers“ jede díky popularitě dancehallu v Japonsku tak trochu jinou ligu než kdokoliv jiný. Nejen, že za své působení vyhráli nejeden mezinárodní clash, ale jsou už legendou tak velkou, že se jejich výroční bashmenty pořádají na stadiónech formátu Strahova (!) Pánové mají za sebou mj. také už dvě vítězství na prestižním Sound Clash at the Sea, ke kterému by si rádi v následujících dnech přidali třetí pohár.

Tento clash probíhá v rámci Welcome to Jamrock Cruise, týdenní plavby Karibikem pod taktovkou Damiana Marleyho a jeho hostů, kterými letos jsou například Freddie McGregor, Tarrus Riley, Cocoa Tea, Stephen Marley, Sizzla, Jah Cure, Busy Signal a mnoho dalších. Na palubě je několik tisíc fans reggae a dancehallu, a tak dnes sotva najdete prestižnější reggae event s mezinárodním přesahem. Loni Mighty Crown vyhráli svou precizní selekcí, samurajským klidem a hlavně způsobem podání nad velkými soundy Fire Links i King Turbo, což jsou šampióni World Clashe 2016+2017. Ve finále jim pak podlehl i sám Tony Matterhorn, na jehož dubplate od Tarruse měli tak silnou counter action stejného songu, že vítězství měli v kapse. Koukněte na záznam níže, neuvěřitelná atmosféra…

Kdo se v clashi utká letos? Proti Mighty Crown nastoupí opět Tony Matterhon a kvůli vítězství ve World Clashi i kanadští King Turbo. Místo Fire Links tu ale bude britská legenda David Rodigan, což je v mnoha ohledech těžká váha, takže jsme hodně zvědavý, jak to dopadne. Clash proběhne ve čtvrtek 16. Listopadu 2017. Celá plavba probíhá od 13. do 18. Listopadu a po cestě má několik zastávek po několika ostrovech včetně Jamajky. Pro Mighty Crown je to prý velmi speciální událost nejen kvůli prestižnosti a návštěvnosti tohoto „reggae zájezdu“, ale také možnosti ukázat více umění sound clashe a soundsystémové kultury širšímu publiku. A to říká nejznámnější japonský sound po více než 25 letech v hudebním businessu.

* Admiral

mighty_crown

Back to top button