ČlánkyNovinky

Lena Yellow pokřtí své debutové so(u)lové album Positivity!

28.  listopadu 2014 vychází první deska pop-soulového projektu zpěvačky Leni Yellow, která nabízí deset ryze autorských písní, na kterých spolupracovala se skladatelem Tomášem Sýkorou, a zároveň i dvě originálně zpracované písně od jejich hudebních vzorů – skupiny Incognito a písničkářky Carole King. Při této příležitosti pokřtí kapela debutové album POSITIVITY v ten samý den v Experimentálním prostoru NoD v Praze. Lena Yellow je zpěvačka známá hlavně z projektů Yellow Sisters a Mateřská.com založila projekt před 4 lety spolu se skladatelem a pianistou Tomášem Sýkorou. Inspirace afro-americkým soulem, popem a jazzem spolu s výbornými muzikanty a také celá řada hostů zaručujících na místní poměry nebývalou kvalitu poslechu. V průběhu letošního roku bylo možné poslechnout si z nové desky singly „Fever“, „Night 4 U“ a „Inner Child“.  Videoklip k „Fever“ mimochodem zabodoval v semifinále mezinárodní soutěže Unsigned Only 2014.

[videoplayer id=“31485″]

Samotné album spatří v pátek světlo světa také díky úspěšné veřejné sbírce na portálu Hithit. Nahrávala se v Biotech studiu u Ecsona Waldese, který se postaral také o mix a master.
Doprovodnou kapelu tvoří vedle Tomáše Sýkory bubeník Adam Koller, kytarista Tomáš Fuchs a baskytarista Miloš Klápště. Na projektu se podílí řada hudebních hostů z domácí scény, USA a Austrálie. „Velkou radost mi udělali černošští zpěváci z Berklee College of Music, kteří nám nahráli většinu vokálů a dodali tak desce soulový nádech. Byli jsme s nimi při nahrávání ve spojení přes skype. Ve dvou skladbách nám zahostoval Yannick Tevi a Annamária d’Almeida, se kterými vystupujeme i naživo.“, dodává Lena.

Kapela navíc vystoupí s dechovou sekcí a vokalisty. CD pokřtí zpěváci Martin Růža a Bára Vaculíková, o afterpárty se postará selektor Admirál Kolíbal. Na jaře a v létě příštího roku chystá Lena Yellow koncertní turné.

* Z tiskovky

Odkazy:
www.lenayellow.com
http://bandzone.cz/_77811
Lena Yellow @ facebook

Reggae Expres radio feat. Lena Yellow (Nov 2014) by Jahmusic Soundpool on Mixcloud

Back to top button