ČlánkyNovinky

Alborosie přijede koncem dubna do Prahy se svou kapelou a novým albem!

Sicilský rodák Alborosie tady asi není třeba příliš představovat. Tento rastaman s dready až po kolena sice žije už druhou dekádu na Jamajce, kde si postavil studio a spolupracuje s první ligou tamní scény, zároveň ale je jedním z nejvýraznějších evropských hlasů reggae, který je headlinerem mnoha festivalů po celém světě. Do Prahy se po třech letech vrátí se svou kapelou The Shengen Clan a hned dvěma aktuálními alby – loňským The Unbreakable, které vydal ve spolupráci s kultovními The Wailers, a také zbrusu novým kouskem Dub For The Radicals, který vychází 18. ledna 2019!

Alborosie přezdívaný také Puppa Albo je nejen zpěvák (nebo jak se říká na Jamajce singjay, co zpívá i hlásí), ale ve svém studiu si také sám nahrává vícero hudebních nástrojů. Už roky také studuje originální foundation zvuk od zakladatelů žánru, který umí velmi věrně napodobit a rozvíjet dále jako muzikant, zvukový inženýr, remixér i producent. A tak vydává o sto šest nejen vlastní tvorbu, ale i nejrůznější dubové lahůdky. V záplavě dalších jmen je dnes Alborosie jednou z hlavních hvězd labelů Greensleeves a VP Records, kteří jsou největšími ve světě reggae music. Koncem června 2018 Alborosie vydal kritiky i veřejností velmi ceněné album The Unbreakable, na kterém spolupracoval s legendárními The Wailers, kteří doprovázeli Boba Marleyho (konkrétně zásadní trio muzikantů Aston „Family Man“ Barrett, Tyrone Downie a Junior Murvin). Na albu navíc hostují jamajské hlasy první velikosti, jako jsou Beres Hammond, Chronixx, Jah Cure, Kumar (ex Raging Fyah) a další.

19. Ledna 2019 pak vychází další zbrusu nové album Dub for Radicals, které je právě tím již zmíněným dubovým projektem, na kterém Alborosie spolupracoval s další kultovní jamajskou kapelou Roots Radics. Albo tu byl studiový inženýr, muzikant, postaral se o mix i to celé zprodukoval. Při nahrávání a mixu používal původní analogové nástroje, dubové sirény i klasické pásky pro co nejvíc autentický zvuk klasik jako jsou Night Nurse nebo Midnight Dub Ravers.

Koho by zajímala Alborosieho práce se zvukem více do hloubky, můžeme doporučit jeho nový autorský seriál na YouTube jménem Dub Mechanic. V rámci vydání nového alba Alborosie vystoupí 30. ledna v jamajském Montego Bay na velkém koncertu Strictly the Best u příležitosti 40. výročí VP Records. V únoru jej čekají koncerty po Jižní Americe a v březnu startuje evropské turné, v rámci kterého se ukáže nejen v Německu a Bratislavě, ale v neděli 28. dubna vystoupí v pražském klubu Lucerna Music Bar!

Vstupenky budou v přeprodeji od 15.1.2019 za 590Kč na pokladně klubu Lucerna Music Bar plus s malým poplatkem navíc v sítích GoOut, TicketMaster a TicketPortal.

Back to top button