ČlánkyNovinky

Kdo si letos odnesl žánrového Anděla za desku roku?

V pátek se v pražském paláci Akropolis rozdávali žánrové ceny Anděl za nejlepší domácí nahrávky roku 2011. Výhru v kategorii hip hop ukořistili stejně jako loni Prago Union, kteří loni přišli s vyjímečnou koncepční deskou V BARVÁCH. Za sebou tak nechali další nominované rapery, což byli pánové Hugo Toxxx a Bonus. V rámci reggae to ale tak jednoduché asi nebylo: Nominování byli United Flavour s albem ATTITUDE, Švihadlo s deskou ČASU JE MÁLO a Mr. Cocoman aka Coco Jammin Production za kompilaci SKLIZEŇ 2011. Akademie nakonec odhlasovala za vítězné album právě Sklizeň! Osobně to tak úplně jasně nevidím, ale budiž. Flavour totiž loni přišli s mezinárodním albem, které tu zatím nemá obdoby, a i léta sbírané materiály na novou deska Švihadla rozhodně stojí za zvážení…

Na druhou stranu i za produkcí ČASU JE MÁLO stojí Coco Jammin, takže maximálně ceníme, že jeho práce tu začíná být vidět i za hranicema naší komunity, a je jasný, že ocenění si určitě zaslouží! Záverem se ještě podívejme, jak to dopadlo v kategorii world music, kde byli nominováni Čankišou, Tomáš Kočko a Zuzana Lapčíková Kvintet. V tomto žánru zvítězila právě talentovaná zpěvačka a cimbalistka Zuzana Lapčíková, kterou výdává Supraphon. 

Žánrové ceny Anděl 2011 předcházely hlavním cenám Akademie populární hudby Anděl, které vyhlásí 8. března v přímém přenosu České televize, o uvedení záznamu z předávání žánrových cen se jedná. V loňských žánrových cenách Anděl splnili roli favoritů Prago Union. V dalších kategoriích zvítězili Pub Animals (ska & reggae), BezoBratři (world music) nebo trio Najponk, Pivec, Hutchinson (jazz & blues). Co říkáte na letošní výsledky vy?

Back to top button