ČlánkyNovinkyRozhovory

Kabaka v Praze! Co si o něm myslí Rest, Colectiv, Fyah Son a Jr. Smile, kteří předskakují?

Koncert na který se těšíme už od Vánoc (mj. protože nám v Česku poprvé představí kapelu Bebble Rockers) se odehraje už v úterý večer v pražském Lucerna Music Baru. Jelikož hlavní hvězda večera Kabaka Pyramid je asi nejkrásnější současnou ukázkou jamajského propojení reggae a hiphopové kultury, nachystali jsme pro vás i luxusní warm up showcase, který dá dohromady moc zajímavou domácí sestavu. Před Bebble Rock family vystoupí od 21h za doprovodu DJ Herbyho pánové Rest, Colectiv, Fyah Son Bantu a Jr. Smile! Zeptali jsme se proto všech zúčastněných na tři otázky:

1) Co pro tebe znamená Kabaka Pyramid?
2) Jaká je tva oblíbená pecka od Kabaky?
3) Jak obecně vnímáš propojování reggae s rapem?

Rest:
1) Pro mě novej objev s velkou dávkou čerstvý energie.
2) Lyrics Deity, Borders, Can´t Breathe a vlastně celej Kontraband mně baví, není tam moc slabejch míst, jedu to furt dokola.
3) Moc!!!

Colectiv:
1) Kabaku neuvidím poprvé a za tu dobu se neskutečně zvednul. Poslouchám ho už od jeho začátku a moc se na ten koncert tady v Praze těším.
2) Asi poslední s Damianem, to mě úplně doštípali.. KONTRABAND!! Is it the master plan?
3) Zásadní, vlastně se poslední dobu nesnažím o nic jiného, než tyto dvě kultury propojovat. Zanedlouho zase uslyšíte mě a jednoho z nejvýraznějších raperů dnešní doby, jak právě propojují reggae a rap… Stay tuned my friends.

Fyah Son Bantu:
1) Jeho muziku mám moc rád. Vždycky mluví o věcech, kterými procházíme v životě, trable a všechno ostatní, co se děje. Vždy vypíchne pozitivní message a je jeden z nejlepších textařů, co znám.
2) Nemám jeden oblíbený song od Kabaky, ale více než deset. Třeba Liberal Opposer, Well Done, Warrior nebo Foundation, abych jich zmínil alespoň pár.
3) Miluju spojení reggae a hiphopu, myslím si, že ti dva jsou stejná rodia a že spolu skvěle fungují.

Junior Smile:
1) Kabaka Pyramid pre mňa patrí aktuálne medzi najlepších reggae artist na Jamajke. Ma špecifickú flow a skvelé lyrics. Zároveň si stále pamätám na Uprising 2016, kde som po jeho koncerte uzatváral stage mojím vystúpením. Bolo to magické a plné energie!
2) Aktuálne si najviac idem pecku s názvom Reggae music, ktorú vydal prednedávnom. Je to strop!
3) Pre mňa je reggae prepojené s rapom od koreňov. Príde mi to totálne prirodzené a veľmi zaujímavé.

Back to top button