ČlánkyNovinkyProfily

Jesse Royal vystoupí koncem března poprvé v Praze! Top-A-Di-Top…

Koncertní reggae seriál Top-A-Di-Top pokračuje i v roce 2015 v českých premiérách největších objevů současné jamajské scény. Po jménu Romain Virgo se představí 30. března v Lucerna Music Baru teprve čtyřiadvacetiletý Jesse Royal. Právě on patří mezi obrovské objevy new roots reggae. Muzice se věnuje klasicky po jamajsku celý život a začínal zpívat v kostelním sboru. Jako teenager rád zpíval covery Ziggy Marleyho společně se svým kámošem Danielem, který je shodou okolností Ziggyho synem. Pracovitost na zpěvu, flow a textech nyní dává své ovoce. O necelou dekádu později už je Jesse Royal čím dál větší hvězdou žánru new roots reggae a má výbornou vlastní tvorbu a fanoušky. Největším hitem je zatím „Modern Day Judas“ na Rootsman riddimu, na který natočil pecku srovnatelnou s verzí Damiana Marleyho nebo dalších lidí z party umělců kolem hnutí Jah Ova Evil včetně jeho blízkého kamaráda Chronixxe. Toho jsme měli možnost vidět v Lucerně před dvěma lety těsně před jeho celosvětovým hypem. Jesse Royala tento krok ještě čeká, ale díky jeho originalitě, talentu a flow nemáme pochyb, že to bude velmi brzy.

Loni si jeho skills všiml sám Diplo a jeho kolega Walshy Fire z projektu Major Lazer. Neváhali ani chvíli a natočili s Jessem parádní mixtape pojmenovaný Royally Speaking na kterém Royal exceluje na riddimech nejrůznějších žánrů včetně produkce J Dilla nebo Major Lazer. Půl milionu posluchačů během jediného měsíce je potvrzením, že jméno Jesse Royal míří směrem k hvězdným zítřkům. Nenechte si ujít jeden z nejzajímavějších hlasů současného new roots reggae.

Vstupenky v předprodeji od pondělí 19. 1. Zároveň se v ten den spustí na pokladně a webu Lucerna Music Baru a v síti GoOut.cz přeprodej combo ticketu Romain Virgo 18. 2./Jesse Royal 30. 3. za 650 Kč (+ poplatky).

Back to top button