ČlánkyProfily

Jamajský objev Infinite a jeho planeta plná hudby

Bosé nohy, skromný projev a kytara v ruce. Tímhle způsobem se mi do paměti zapsal Infinite po našem prvním setkání. Je jedním z muzikantů, kteří určují novodobý jamajský zvuk, a přitom sám většinu času stojí v ústraní. Naštěstí jsme tu my, abychom se postarali o to, že jméno Infinite u nás nezůstane cizím. Poté, co jsme vás seznámili s No Maddz, tak pokračujeme v podobném duchu a přinášíme další ze série talentovaných osobností pocházejících ze srdce Karibiku.

A kdo že to vlastně Roger Franklin Thomas aka Infinite je? Všestranný talent. Zpívá, hraje na kytaru, rapuje, kdekomu se stará o vokály, je selektor, textař, doprovází jiné umělce, hraje divadlo i pantomimu a tančí. Každý čtvrtek se uprostřed Kingstonu stará o vinylovou selekci v rámci pravidelné akce Vinyl Thursdays (vinylové čtvrtky). Co se týče hudebních žánrů, má široký záběr, od reggae přes hip hop, world music až po blues. Mohli jste jej zaznamenat díky spolupráci s několika umělci, kteří se na něj opakovaně obrací, ať už jde o hnutí Jah Ova Evil, Chronixxe, nebo jména jako Micah Shemiah, Kelissa, Kazam či Etana. Micah Shemaiah byl i tím, s kým se Infinite vloni poprvé podíval na největší evropské reggae festivaly. Místní je mohli vidět na domácím Uprisingu, na kterém mimo jiné vystoupili i s italskými dvojčaty Mellow Mood. Společně pak stáli za vznikem hitů „Dread at the control“ nebo „Reggae Rockit“, zatímco s Chronixxem se zapsali např. na riddim Capitalist se stejnojmennou peckou.

Jak už jsem zmínila, Infinite se věnuje i hip hopu, a tak pro zasvěcené nebylo velkým překvapením, když na jaře vydal kompilaci, která obsahuje 8 songů od různých reggae umělců, kteří se představí na bázi hip hopových beatů. Jednotlivé písně vyšly už před delší dobou, ale jak všichni ví, v muzice má všechno svůj čas, stejně tak i PLAN-ET. Za sebe doporučuji track “No End To This, kde mě baví Infinite na beatu od Ghostface Killah („All that i got is you“, najdete níže) doprovázený Chronixxem. Dalšími, kdo se na EP objevili, jsou např. Gideon, Jahkime, Exile di Brave nebo Pothead.

To hlavní už víte, nezbývá, než jen dodat, že o tomhle pánovi ještě jistě uslyšíte, budeme ho i nadále mít v hledáčku. Pod článkem pak najdete několik videí, které stojí za shlédnutí. Pokud by jste se chtěli dozvědět více informací, najdete je na FB stránce Infinite Musique.

*Markéta

https://youtu.be/0l3HTgpY9gk?t=3m50s

 

Back to top button