ČlánkyNovinky

Jamajský festival Sting 2011 startuje za pár hodin…

Dnes večer proběhne v jamajském Portmore 26. ročník festivalu Sting, který je zcela zásadní událostí pro tamní dancehallovou scénu. Letošní headliners jsou Bounty Killer, Mavado, Elephant Man, Gyptian, Aidonia a Spice v rámci hlavního segmentu GENERALS. Další skupiny zpěváků jsou dramaturgicky řazeny do segmentů BAD RASTAS (I-Wayne, Fantan Mojah, I-Octane, Khago, Teflon, Etana), YOUNG GENERALS (Popcaan, Jah Vinci, Ryno, Zamunda a Attaru) a konečně nejvíce očekávaný clashový segment SHOOTOUT. Podtitul letošního ročníku je „Rumours of War“ a slibuje po loňské mírotvorné přestávce (která se moc neujala) znova souboje prominentních MCs (deejays). Beenie Man ale hozenou rukaci nezvedl a Vybz Kartel i Ninja Man sedí pořád v lochu, takže pořadatelé se snaží zavděčit alespoň duely Merciless vs. Kiprich, Tony Matterhorn vs. Twin of Twins, Iayara vs. Deva Bratt a Spectacular vs. Hurricane.

https://www.youtube.com/watch?v=X1TTVGZydxI

Možná už jste taky někde četli, že promotéři v minulých týdnech propagovali clash titánů Bounty vs. Beenie, ale Beenie se na turné po Evropě definitvně rozhodl, že na Stingu nevystoupí, dokud se hlavní promotér Isaiah Lang neomluví za své výroky o něm v televizi. To se ale nestalo, takže Beenie si s Killerem střihl duel předevčírem 23.12. na konkurenční akci DIAMOND SPLASH, z které najdete ukázku o kousek níže.

Pokud se už dnes večer do Portmore nedostanete, ale máte nabitou kreditku, můžete celý Sting opět sledovat online přes live stream. Všechny informace najdete @ JAMAICALIVETV.com, ale počítejte s časovým posunem + 6h oproti Čechám.

Admiral

Back to top button