Alba & SinglyČlánkyNovinky

Etana vydala svůj 5. studiový klenot – album Reggae Forever

Jamajská reggae zpěvačka jménem Etana vydala 8. Března 2018 na Mezinárodní den žen své nové album! Tato pozoruhodná jamajská reggae vokalistka, přezdívaná dle jejího debutového alba „The Strong One“, je na mezinárodní scéně už více než dekádu. Její hlas, rozsah a texty vždy měly neobyčejnou sílu a svou tvorbou už dlouho podporuje mnoho dalších žen ve vlastní kreativitě a uvědomování si své hodnoty. Žena nejen jako matka rodu, ale i královna a Bohyně, to vše naše maskulinní a egoismem směřovaná společnost dlouho potlačovala, ale už toho bylo příliš. Etana už dávno před kampaní #MeToo podporovala zdravou ženskost svých posluchaček a sebelásku všech utlačovaných žen. Není proto náhodou, že nové album vyšlo u labelu Tads Records právě k MDŽ, tato novinka ale rozhodně není jen pro ženské uši…

Etana se po krátké zvukově popovější etapě a životě v USA loni vrátila na Jamajku a ke svým kořenům – k reggae music. 14 songů desky Reggae Forever je sice opět ovlivněná i soulem, R&B, lovers rockem i dancehallem, ale je hlavně ódou na reggae kulturu, z které tato zpěvačka původem z August Town pochází. Jamajka má mnoho trablů daných ekonomickou situací, množstvím zbraní v ulicích, a tím pádem i alarmujícího množství vražd, stále to je země plná hluboké spirituality a bohaté kultury. S aktuální obrodou roots reggae se otvírají i taková dříve tabuizovaná témata, jako je násilí na ženách. V roce 2017 mimochodem na ostrově vyšla celá řada songů na toto téma.

Letos třiatřicetiletá zpěvačka to samozřejmě všechno vnímá a tak i reflektuje na svém novém albu. Její nové texty jsou hlavně o svobodě (např. hned úvodní song Free Pt. 2 navazuje na hit Free z roku 2011), vzájemné podpoře (Spread Love), nesmyslnosti babylonského myšlení (Fighting for Nothing), jednotě a naději i sebelásce. Nechybí samozřejmě ani příběhy o vztazích (You´re the One, My Man, No Money No Love), ale všeho je tak akorát. Zkrátka – moc dobře vyladěné album, co zaujme po textové, hudební i producentské stránce. Za pozornost také stojí, že to je první Etany album, které vychází zcela samostatně a autorka je i hlavním producentem!

Etana si aktuálně s vydáním alba dává krátkou pauzu od amerického turné Love Over Everything, kde předskakuje pro J Booga. Proloží to akustickým sólo koncertem v Brooklynu a promo aktivitami spojenými s vydáním alba. Nevím jak vy, ale já po několika ukázkách na YouTube rovnou klikám na GooglePlay a stahuju do přehrávače.

* Admiral

Etana: Reggae Forever
2018 Tad´s Records

TRACKLIST:
01. Free Pt 2
02. Fighting for Nothing
03. Spread Love
04. Carry You
05. You’re The One
06. Sprung
07. My Man
08. Soldier
09. Good Enough
10. Burned
11. No Money, No Love
12. 6 MINS : 21 SECS
13. Destination
14. Yes I Know

Back to top button