ČlánkyNovinky

Cultural Reggae Vibez: Festival v Hořicích letos již po sedmnácté! Na koho se těšit?

Třídenní open air festival uprostřed přírody láká jako každý rok na spoustu kvalitní hudby od reggae, ska, dancehall až po drumandbass nebo raggajungle. Místo činu se nezměnilo! Potkáme se v lomu U sv. Josefa v Hořicích v Podkrkonoší. Na dvou pódiích se představí celá řada selektorů a kapel z různých koutů Evropy. Silné zastoupení budou mít tradičně naši sousedi z Polska, kde sklízí velké úspěchy zpěvák Mesajah. Vlastím jménem Manuel Rengifo Diaz, začínal s kapelou Natural Dread Killaz, která už v minulosti na festivalu vystoupila. Jeho otec pochází z Peru a matka z Polska. Na svém kontě má celkem čtyři alba a několik úspěšných hitů. V Hořicích vystoupí s dívčím doprovodem I Grades, které letos přivezly z cesty po Jamajce mj. duet se Sizzlou Kalonjim!

Dalšími polskými zástupci budou Jam Vibez se zpěvačkou Mademoiselle Carmel a šampióni ze Splendid Sound, které jste už v Hořicích i Praze také mohli slyšet. Hodně bude letos slyšet i Francouzština, tu budou reprezentovat Missah & Weedo a jejich nezaměnitelný raggamuffin v sound systemovém podání. Strhující a elektrizující show slibuje i francouzský Manudigital, který v posledních letech spolupracuje s celou řadou velkých jmen reggae scény a je známý především pro své digitální remixy.

Z Britských ostrovů přiletí část legendárních Congo Natty Family, které budou zastupovat Nãnci & Phoebe s jejich dvorním selektorem Wu-lu. Těšit se můžeme na energickou show plnou lámaných beatů. Po pěti letech se do lomu vrací oblíbenec zdejšího publika Rocky Leon, který pochází se San Franciska, ale žije v Rakousku. Jeho live show obsahuje prvky různých hudebních stylů od reggae přes folk až po rychlejší rytmy. Rychlejší styly pak bude reprezentovat zkušený belgický selektor a producent Kambo Don a.k.a Raggamuffin Whiteman a nebo domácí Philip TBC, který letos po velké cestě Indií jezdí koncertovat za doprovodu Lifesize MC. Právě s nimi loni spolupracoval na svém přelomovém albu Indian Beatology, které vzniklo z materiálu, který nasbíral na této cestě. Filmový dokument o této cestě a vzniku alba bude promítán na festivalu.

Ze Slovenska přijedou Pokyman & Lukie FWD, které bude doprovázet Simple Sample. Všechny zúčastněné v tomto dancehallovém projektu můžete znát z úspěšné bratislavské reggae kapely Medial Banana. Z českých kapel se letos představí Mr. Cocoman & Solid Vibes, Larika, Rastafidli Orkestra, Vůdůkrů, Bechy, moravský Ganja band Ivana Štráfka a další. Soundsystemovou kulturu budou tradičně reprezentovat Raggaultras se svým supportem, kde vystoupí soundy Energy of Dub, Coltcha United, King Sound Steppaz, Concrete Safari, Peeni Walli, Nuff´N´Ruff Reggae Rulers, Natty Youth Sound nebo třeba Mighty Souljahs z Hradce Králové.

Stejně jako roky minulé začne i letos celý festival už ve čtvrtek na soundsystemové scéně v lesní části areálu. V pátek odpoledne pak začne program i na hlavní scéně. Sobotní den bude patřit tradičně workshopům a malým dětem, pro které bude připravený program v dětském koutku. Po loňským pozitivních reakcí zůstanou brány festivalu až do 18:00 otevřené pro širokou veřejnost zdarma. Tak neváhejte a udělejte si výlet za unikátním reggae festivalem svého druhu!

* Upraveno z tiskovky pořadatelů

Shrnutí:
21.-23.6. 2018
lom U sv. Josefa, Hořice

předprodej 650 Kč+ poplatky, na místě 900 Kč

Mesajah & I Grades (PL), Nãnci & Phoebe (UK), Missah & Weedo The Show (FR), Manudigital (FR), Rocky Leon (A), Kambo Don a.k.a Raggamuffin Whiteman (B), Pokyman & Lukie FWD (SK), Jam Vibez & Mademoiselle (PL), Splendid Sound (PL), Mr. Cocoman & Solid Vibes, Philip T.B.C feat. Lifesize MC (UK), Larika, Rastafidli Orkestra, Vůdůkrů, Bechy, Ganja band Ivana Štráfka, Raggaultras, Energy of Dub, Coltcha United, King Sound Steppaz, Concrete Safari, Peeni Walli, Nuff ́n ́Ruff Reggae Rulers, Mighty Souljahs, Natty Youth Sound, Mike 34, Hundread, Bulwa, Soda

horice_2018_poster

Back to top button