ČlánkyReportáže

45Clash 2006: 2. Kolo – PapaPot VS El Miňo

 

45 CLASH pokračuje, o kvalifikaci do semifinále se tentokrát v Crossu poprali El Miňo a Potápník a.k.a. PapaPot. Oba nasadili dost odlišný přístup, v každém případě je vidět že DJs i massive se začínají orientovat v tom, co takový clash představuje. Časy kdy bylo hrdinství přijít a pustit pár desek bez ohledu na publikum jsou pryč…

1.kolo:
Los poslal Potápníka do arény jako prvního. Po dost stručném intru: „Dobrý večer“, které v nejmenším nenaznačilo o co půjde dál, stiskl tlačítko play a rozjela se pecka Serious od Spragga Benze na riddimu Death in the Arena – a hned z kraje celkem slušná reakce v sále. Papa pokračoval bleskovým jugglingem na Sleng Teng riddimu, aby se vrátil k Death in the Arena s Johnnym Osbournem a jeho Gangster sound – a to byl první rewind! Papa celou dobu používal mikrofon, snažil se vyhecovat dav i oponenta a k tomu stíhal rychle vyměňovat desky, pustil kromě jiného Ring di Alarm, poinformoval o tom že EL Miňa „naporcuje a naservíruje“ a na závěr přidal Dangerous od rapera Cormega a Vybz Kartela. El Miňo začal s Gregory Isaacs: What a War, dále byli slyšet Sizzla: Mountain, Bounty: Riot… Nakonec došlo i na Welcome to Jamrock od Damiana Marleyho. Vetší reakci zaznamenala verze od Vybz Kartela: How we ride a.k.a. Welcome to Gunshot. Slovo dostal ješte Bounty Killer s It´s O.K. a první kolo skončilo.

2. kolo: Potápník začal ve druhém kole zvolna s remixem Let me Love You od Buju Bantona a Maria, vzápětí už ale hrál Sick riddim (např. Burro Banton: Westmoreland Sensi), pak zrychlil s Elephantmanem a jeho Summer bounce, přidal pro něj typický juggling na Lightning riddimu a nakonec stihl ještě Fire od proroka Capletona. El Miňo prohlásil, že Potapník „moc mluví a lidi se nehýbou“ a odpálil I like to Move It, remake od Mad Stuntmana. Trefa! Pokračoval se selekcí nových věcí, převážně remixu: 2Pac + Alton Ellis, Bounty + Swizz Beats a Fredy McKay, nová verse klasiky No, no, no od Vybze, Vybz + Richie Spice nebo Richie Spice a Buju Banton: Sensi rock. A úplně nakonec opět předělávka – Desmond Dekker & the Aces feat. Apache Indian: Israelites.
3. kolo: PapaPot v reakci na Miňovu zmínku o mluvení zahájil s tím, že „si musí popovídat…“ a spustil nehynoucí klasiku My Conversation od Slim Smitha a massive to odsouhlasil. Pak přišel další foundation tune – Willie Wlilliams a Armagideon time a to byl důvod pro rewind. Pro všechny gunjamany hrál Barrington Levy a Beenieman: Under mi sensi remix a pak i sám Potápník předvedl svoje reperský skillz v krátkém, ale úderném freestylu. Přidal Satisfaction Guaranteed od Glen Washingtona a na závěr Mr.Vegas a Easy.
El Miňo se i ve třetím kole soustředil na nové věci, v podstatě celé kolo vyplnil juggling, výraznější odezvy se dočkal třeba Elephantman s Rah Rah. Celkově působil trochu unaveně, mikrofon skoro nepoužil, tenhle dojem ale smazal selekcí v dub-fi dub.

Dub-fi-dub:

Papapot:
1. Anthony B – Warrior
2. Ini Kamoze – One dem come
3. Ward 21 – For da Ladies
4. Sound Dimension – Rockfort rock
5. Chuck Fender – Can’t stop try haffi win

El Mino:
1. Sizzla – Don’t judge
2. Burro Banton – Bum wah dis /wild apache mix
3. Bounty Killer – Ghetto gladiátor /champion sound rmx
4. Sizzla – Mount Zion
5. TOK – My crew /rmx

PapaPot zkouší štěstí ve 45CLASH již počtvrté, jeho technika se za tu dobu posunula o dost dál, jeho selekce ale jen ztěží překvapí, chybí mu nové desky. Tentokrát to ale bohatě překonal show, kterou předvedl, dokázal že mikrofon mu není jen překážkou při mixování. El Miňo stihl letos již třetí clash, v těch předchozích neměl úspěch, i přesto že má solidní selekci a přehled, hlavně co se týká novější produkce. Na párty to muže být O.K., publikum na clashi ale možná očekává víc osobního nasazení a přímý kontakt se svým deejayem – k tomu se výborně hodí mikrofon, ten ale Miňovi zatím moc nesedne… Na závěr měli oba borci v sále přibližně stejnou podporu, El Miňo si v dub-fi-dub asi dost pomohl, ale nakonec ani to nestačilo – vítězem se stal PapaPot, který postupuje do semifinále.

Oba selektoři vyfasovali ceny od firem Represent a Queens Shop. Další kvalifikace se odehraje 14. března zase v Crossu, bude se rozhodovat jestli postoupí Orea nebo Mad Tongan. Buďte u toho, jinak vám nezbude než si počkat na další report…

B.Rocka

Back to top button