ČlánkyNovinkyProfily

18. února přijede do Prahy jamajská senzace Romain Virgo!

V únoru 2015 oslavíme konečně pořádně i v Čechách měsíc reggae a zároveň sedmdesátiny Boba Marleyho. Chystáme pro vás sérii menších tématických akcí, které budeme postupně prozrazovat během ledna. Hlavním koncertem února pak bude česká premiéra jednoho z největších mladých talentů současného jamajského reggae a lover´s rocku. Mnozí dokonce mluví o největším hlasu jeho generace… Teprve 24-ti letý Romain Virgo má nejen obrovský vokální rozsah, pozitivní texty, dobrý cit pro kvalitní songy a skvělou pódiovou show, ale taky vibe a charisma, pro kterou si jej zamilujete na první pohled a poslech. V roce 2007 vyhrál jamajskou talentovou soutěž Digicel Rising Stars jako vůbec nejmladší zpěvák v historii. O dva roky později získal od jamajské asociace nahrávacích společností prestižní titul „Entertainer of the Year“. Je mladý, ale má za sebou už hodně práce pro nejrůznější producenty jako jsou Shane C. Brown nebo třeba Don Corleon. Tím hlavním mentorem mu ale je Donovan Germain z Penthouse Records, který je známý svým hodně dobrým čichem na talenty. Pomohl vystřelit na oběžnou dráhu mj. jména jako jsou Buju Banton nebo Wayne Wonder.

Romain Virgo má do dnešního dne za sebou desítky skvělých singlů a dvě dlouhohrající alba. Na tom třetím právě teď teď pracuje s nikým menším, než je legendární duo Sly & Robbie. Z českých mejdanů jsou asi neznámnější jeho pecky Who feels it knows it, Mi can´t sleep nebo I know better. Doporučujeme k poslechu i další hity, jako jsou I am rich in Love, Dem a coward, Stay with me nebo Soul Provider. A nezapomeňte si pustit ani rozjetou Don´t worry about dem s Konshensem, Reggae Revival s Protojem nebo Broken Heart s Busy Signalem.

Zkrátka a dobře, tohle bude Top-A-Di-Top koncert naprosto srovnatelný s kvalitou toho, co v Lucerně předvedl v září Tarrus Riley. Právě oni dva dali předloni podle mně vůbec nejlepší vystoupení třídenního festivalu Summerjam. Neváhejte, lístky do prodeje 7.1.2015 za 400Kč + poplatky prodejce.

Back to top button