ČlánkyNovinky

Usain Bolt před svátky vydal svůj letos už druhý dancehallový riddim!

Fenomenální jamajský atlet Usain Bolt, který inspiroval nejen svůj domovský ostrov ke sportu, tu asi není třeba nijak extra představovat. Svého času nejrychlejší sprinter planety a jedenáctinásobný mistr světa se nijak netají, že žije dancehallovou kulturou. Na vícero akcích, kam se podíval během své atletické kariéry, už pouštěl muziku jako selektor a je kamarád s mnoha velkými artists. Založení vlastního labelu tak bylo asi jen otázkou času a prostoru, který uzrál letos. Pod značkou Usain Bolt Records vyšel začátkem července 2019 první riddim Olympe Rosé, na kterém najdete 5 songů, které nazpívali Dexta Daps (song Big Moves), Christopher Martin (Dweet), Munga Honorable (Weekend), Ding Dong (Top A Di Top) a bývalý fotbalista Ricardo „Bibi“ Gardner se songem Mount A Gyal.

Ding Dong k svému songu navíc vytvořil i originální tanec. Celý release se stal vlajkovou propagací nového nápoje Olympe Rosé, což je šampaňské s příchutí koňaku, který si vymyslel sám Usain se svou partou kamarádů, a vznikl v rámci jeho spolupráce s francouzskou firmou G.H. Mumm, kteří vyrábějí mj. na Jamajce hodně oblíbený Martel Cognac a s Boltem spolupracují už od roku 2016. Riddim je v distribuci 21st Hapilos a vedle videoklipu pro vás máme níže megamix celého riddimu a úplně na konci článku záznam interview (z července 2019) s Usainem o jeho hudebních aktivitách pro jamajský televizní program OnStage.

Jen necelý o půl roku později – 29. listopadu 2019 se objevil druhý riddim v Boltově produkci. Jmenuje se Immortal a najdete na něm opět Ding Donga, Munga Honorable a blízkého Usainova kámoše Christophera Martina, který tu prvně představuje své alter ego pojmenované Zugu. Plus navíc Masicka, Demarco a hlavně riddimu kraluje sám nekorunovaný král a hitmaker dancehallové scény Vybz Kartel! Tentokráte nepředpokládáme spojení riddimu s nějakým produktem, každopádně má hitové ambice a tak vám servírujeme mix celého riddimu a níže i tracklist. Usain Bolt evidentně ví, co za muziku hýbe Jamajkou a pomáhá ji šířit do světa…

* Papa Lomesh 

Back to top button