Alba & Singly

Tarrus Riley poslal do světa dlouhohrající Healing

Nové album vzniklo na Jamajce během letošní karantény

Tarrus Riley vydal koncem sprna nové a dlouho očekávané album. Už roky patří mezi jamajskou vokální elitu, ale od poslední rocksteady desky Love Situation (2014) jsme velké album neviděli skoro sedm let. Až loni to byla ochutnávka nového Tarruse na afrobeatem ovlivněném EP B.L.E.M. a mezitím samozřejmě mnoho nejrůznějších singlů na reggae i dancehallových riddimech. Nesmíme také zapomenout dva mainstreamové hity Powerful s Ellie Goulding v produkci Major Lazer a taky Love Like Ours s Estelle (na její desce Lover´s Rock). Byl jsem opravdu zvědavý, kudy se Tarrus vydá s novým albem a kdy konečně vyjde. Najednou ale přišla situace, kdy se celý svět zastavil a byl čas. Všichni hledáme healing…

„What will the new world be like without a simple hug? I’m asking a question everybody wants to know. We need healing right now — the healing of our health, financial healing. My father is a singer and my mother is a nurse. I am them together and I make healing music.”

Singy Singy opět trefně a přijemně překvapil. Přišel s novým konceptem a dal dohromady trefný soundtrack pro tento speciální čas. Všechny songy prý napsal s kytarou během jarní karantény a když se pak dalo už trochu cestovat, jezdil ráno přes hodinu do Kingstonu do studia Jukkebox, kde to s Shanem Brownem a Deanem Fraserem nahrávali načisto a dohrávali k tomu individuálně další muzikanty s Blak Soil bandu a pár dalších hostů. Prý si připadali jak při bojovém cvičení a museli s návštěvami dost pospíchat, aby stíhali lockdown v 15h. Přesto žádny spěch není na Healing cítit. Naopak jej vnímám jako skvělé hudební zamyšlení nad stavem světa. Healing na mnoha úrovních, v pomalém nyabinghi, v baladě, reggae onedropu a klidně i v popově střiženém tanečním hitu. Největší klubovka v diskotékách po světě (až to zase půjde) bude nejspíš chytlavý duet s Shenseea jménem Lighter. Solidně může skórovat i trapem ovlivněný duet s Konshensem (Connect Again). Zbytek bude pro klubové selektory asi moc pomalý, ale na doma je to hudební klenot.

Z celkem 12 songů na desce je tu větší množství spíše pomalejších, ale  to více chcete, aby vám neunikla jediná řádka v pochopení Rileyho textů. Zároveň to je velmi moderně střižené album, které si na konci rádi hned pustíte na replay. Objevují se tu taky dvě důležitá jména současného dancehallu – Teejay v songu Babylon Warfare a hlavně hvězdný producent Rvssian s již zmíněným bangerem s Shenseea v náručí. Tarrus po pravdě od gentlemana z časů She´s Royal trochu víc proměnil image k sexuálnímu supermanovi, ale když začne zpívat, vše je odpuštěno. A tahle věc je solidně chytlavá!

„Hodně jsem sebereflektoval, jako to dělá teď celý svět,“ vysvětluje Riley své inspirace k albu. „Bylo třeba, abych nepanikařil, zachoval si svou příčetnost, abych se mohl dobře vyjádřit. Není to jen o inspiraci situací s Covidem, projekt je o životě samotném. Soundtrack k našim soušasným životům a nebo možná tomu, bude náš život.“

Tarrus Riley: Healing (2020)
Jukeboxx Productions/Zojak Worldwide

TRACKLIST:
1. The Week/Weak
2. Great Equalizer feat. DEAN FRASER
3. Healing
4. Babylon Warfare feat. TEEJAY and DEAN FRASER
5. Poor Immigrants feat. SHANE BROWN
6. Family Tree
7. Lighter feat. SHENSEEA + RVSSIAN
8. Connect Again feat. KONSHENS
9. My Fire feat. DEXTA DAPS
10. T.I.M.E. (Together In Moments Everlasting)
11. Remember Me feat. AKILAH-JOY, TSEHAI & MEKIEM
12. Blessings

Back to top button