Alba & SinglyČlánkyNovinky

Jak dopadlo jamajské putování Medial Banana za deskou Inna Jamdown?

Bylo nebylo, jednoho dne se Banáni vydali na dalekou cestu. Ale tenhle příběh už jsme vám vyprávěli. Pánové se na Jamajku vydali letos na přelomu ledna a února, aby zrealizovali svůj velký plán. Navštívili několik místních umělců, aby jim nabídnuli své beaty, ti s nadšením přijali a nahráli pecky na beat podle svého výběru. A jelikož Medial Banana následovali jednotlivé umělce na jejich oblíbená místa, procestovali i velmi zajímavé kouty karibského ostrova. Celý projekt nese na plody šťavnaté jak manga z Kingstonu – vedle dokumentu teď vychází i stejnojmenné album INNA JAMDOWN.  To se kromě Slovenska  nahrávalo i ve věhlasných jamajských studiích Anchor, Big Yard, Born Fine, F.O.B., Mixing Lab a River Nile. A protože dnes v Bratislavě Medial Banana pokřtí své unikátní album (rok po ROCKIN´IT), pouštíme play a posíláme vám recenzi.

Hudební podklad už jsme slyšeli na desce Rockin´It, a tak bylo nejzajímavější sledovat, kdo si vybere který podklad, a jak ho uchopí.  Každý z jedenácti  hostujících umělců si se slovenskými melodiemi  pohrál po svém. Nejvíce ovšem naložili pánové Bay-C, Anthony B a Jah Mason. Bay-C je proslulý svým hlubokým hlasem, ale i flow, takže strčit do kapsy slovenskou legendu Roba Grigorova (na původním songu Úlohy) pro něj byla malina. A Anthony B? Koukni na dokument, skočil si do obchoďáku pro kecky a u toho vymyslel další pecku. Nemůžu si pomoct, ale Deadly Hunta je oproti Tondovi B na tomhle beatu docela (asi takhle) malinkatej. King In My Castle je docela výstižný název. Jah Mason si vybral nadupaný podklad Bomboclaatu, a vznikl z toho další song jak víno. Nebo spíš jamajská 60ti procentní slivovice. Fyah!

Za zmínku rozhodně stojí i Davianah, dcera Tonyho Rebela. Za tuhle nadanou krasavici, která následuje svůj sen,  se pantáta Rebel určitě nemusí stydět. Pěkně zní i Derajah. Pro reggae neobvyklá, houslemi umocněná melodie, tomuhle rastovi sedla. Zajímavá je i kombinace Dre & KJ. Medial Banana pak zadiktovali peckou Doba Strieda Dobu, která je takovým zamyšlením nad dnešním a vlastně i minulým a budoucím světem. Třešničkou celého alba je ale slovensko-jamajská kombinace, Medial Banana , Micah Shemaiah, Spectacular a Infinite. Rockin´It se sice objevila už na desce Rockin´ It (očividně), teď ale dostala nový kabát, a že jí ta melodika sluší! Zaručeně vás zavede do jednoho krásného dubového klubu, který se rozprostírá v horách nad Kingstonem, a kde se každou neděli pod hvězdami schází milovníci reggae, aby se kochali nejenom perfektní selekcí, ale i výhledem na noční Kingston, který ve světlech hvězd vypadá vskutku kouzelně.

Nejenom na naše poměry je tohle ojedinělý projekt, takže už za to posíláme do Bratislavy Big up! Stejně tak jako dokument, doporučujeme i poslech povedeného alba INNA JAMDOWN a jsme zvědaví, s čím pánové z Medial Banana přijdou příště.

První tři vypuštěné songy a pár zajimavých dílů najdete pod článkem, press play…

Text: Meggie
Photo credit: P.B. aka Lousy Auber

Track list:
1. Bay-C: Talking Blues
2. Anthony B: King In My Castle
3. Davianah: One Step
4. Jah Mason: Ganja Medley
5. Spectacular: Big or Small
6. Derajah: Highest Grade
7. Dre & KJ: Turf War
8. Day One: Time & Limit
9. Medial Banana ft. Micah Shemaiah, Spectacular & Infinite: Rockin´It (Melodica Dub Version)
10. Medial Banana: Sweet Sensimillia
11. Medial Banana: Doba Strieda Dobu

mb-innaj

 Back to top button