Good2Go Partylist

Elephant Man @ Prague, Lucerna Music Bar

Horká novinka pro všechny, kdo mají rádi jamajský dancehall, zapište si do diáře datum 3. Března 2020. Ten den přiletí poprvé do Prahy populární kingstonský deejay, zpěvák a bavič O´Neil Bryan známý jako Elephant Man! Vydává muziku od roku 1997 a v rámci své dlouhé sólové kariéry natočil stovky a dost možná i tisíce singlů u velkých vydavatelství i labelů z kingstonského ghetta. Elephant Man je bez pochyb jednou z deseti nejdůležitějších postav tamní taneční scény posledních dvaceti let a jeho hlas se objevuje na mnoha zcela zásadních dancehallových riddimech (instrumentálkách) jamajské historie. Namátkou vzpomeňme alespoň riddimy Diwali, Kopa, Stepz, Applause, Coolie, Jiggy nebo třeba Bubble Up. V Elephantově úctyhodném katalogu jsou zásadní hymny, jako jsou třeba songy Pon De River, Willie Bounce, Signal di Plane, Father Elephant, Gully Creepa, Rah Rah, Nuh Linga, Crazy Hype, Five-O, Scooby Doo, Sesame Street a mnoho dalších.

Elephant Man vystoupí v Česku poprvé 3. Března 2020 v klubu Lucerna Music Bar, který akci připravuje ve spolupráci s reggae maratonci z týmu Jahmusic (tak jako i dlouhou sérii reggae koncertů předtím). A jelikož to bude 100% dancehall po delší době, chystáme i bohatý doprovodný program. Ze Slovenska přijede dancehallový projekt Pull Up Unity, který má za sebou už dvě alba a patří tu k hlavním dancehallovým pionýrům. Za českou scénu pak vystoup Mad Coffin, což je alter ego jednoho z největších hlasů místní scény (pokud nevíte, nechte se překvapit). Budou i domácí selektoři a tanečníky z týmu The Limitless. A aby toho nebylo málo, na začátku večera před samotnou party ještě proběhne promítání zbrusu nového dokumentárního filmu Displace, který v Kingstonu natočil československý štáb v létě 2019 a jehož hlavním tématem je právě dancehallová kultura!

Vstupenky za 390 Kč + poplatky budou k mání od úterý 14. února 2020 na pokladně a webu Lucerna Music Baru (na pokladně bez poplatků) a sítích GoOut.cz, Ticketmaster a Ticketportal. V případě nevyprodání lístků v předprodejích pak budou i na místě za 490 Kč.

Více info >> http://jahmusic.net/2020/01/10/na-brezen-2020-chystame-dancehall-night-kde-vystoupi-mj-jamajsky-elephant-man
Vstupenky >> https://musicbar.cz/cs/program/elephant-man-ja

Back to top button