Rozhovory

Oneheartman: Vítěz 45Clash 2004 nám odpovíděl na pár otázek

Po 3 roky své existence byl žižkovský klub Zion jednoznačně Mekkou domácí reggae scény, přesto že to byl podnik kdesi za okrajem 4. cenové skupiny. Ze Zionu teď máme pen/zion, ale věci které se tam daly do pohybu už jen tak nikdo nezastaví! ZION 45 CLASH OPEN začal v roce 2002 pro pobavení místního stálého publika i selektorů, kteří se ho zúčastnili. Jde o vyřazovací turnaj který probíhá od zimy do léta jednou měsíčně. První finále na Reggae Meetingu u Proboštských jezer bylo nade vše očekávání famózní a tak celý cirkus pokračoval i letos. Po krutých battlech se do finále nakonce probojovali Oneheartman a Liquid A, bitka to byla strhující, pecky lítaly sem a tam, ale když bylo po všem a rachot utichl a kouř se rozptýlil do noci, zbyl na pódiu jeden poražený a vedle něj oslavující vítěz. Pravě s ním je následující minirozhovor.

Jak se představíš?

Raději než DJ jako selektor Oneheartman aka Captain Ohm reprezentující sound systém Beatz Smokin Weedz na poli reggae, dub, dancehall, ragga hiphop, soca, ska…

Víš, proč si vyhrál?
Nuff respekt všem, který jsem v Clashi potkal, ale letos se lidi rozhodli podpořit nejhlasitěji mojí krutou selekci.

Co pro tebe bylo nejtěžší zkouškou?
Nejtěžší byl asi můj vnitřní boj sám se sebou. Vůbec se přihlásit, zvednout mikrofon, uvědomovat si, že nehrajeme spolu, ale proti sobě.

Co ti přinese výhra, co se asi změní?
No nevím. Do Clashe jsem investoval hodně sil fyzickejch, psychickejch i peněz a myslím, že díky tomu se ze mě stal ještě lepší selektor, ale do práce asi budu vstávat dál…

oneheartman_45clash_1Prozradíš nám své aktuální top 5?

Ward 21 „Petrol“
Jah Mali „Long Long Time“
Beenie Man, Sean Paul & Lady Saw„Bossman“
King Kong „Jah My Best Friend“
Wyclef Jean„Masquerade“
a cokoliv ze Studio 1

Chceš něco vzkázat?

Díky všem lidem za podporu, zůstaňte moje crew. Všem party pořadatelům > check fi di champion sound oneheartman@email.cz. Jah vás miluje, Ohm selekta taky.

text: B-Rocka
foto: Praggamuffin crew & Lomesh

PS. Pořadatelé děkují Queens Shopu za fajn ceny.

oneheartman_45clash_2

 

Back to top button