Alba & SinglyNovinkyRiddims

Nyabinghi riddim pokřtěn hvězdnou účastí…

Právě jsem doposlouchala vynikající Nyabinghi riddim, který vyšel v létě 2010 u jamajských Bombrush records, a za 10 USD si jej můžete pořídit i-tunes. Jak už název napovídá, instrumentálku tvoří právě rytmy nyabinghi, které jsou rytmem srdce a rasta ceremonií a také odkazují k etiopským kořenům rastafari. Co na tomto specifickém riddimu nazpívali např. Tarrus Riley, Konshens, T.O.K., Busy Signal & Cobra, Sizzla, Christopher Martin nebo J.O.E. ? Dejte si exkluzivní video z lednového křestu, kde hrála kapela, co jste mohli vidět v Žizníkově s T.O.K.

Křest a vydání riddimu ale bohužel zastínila velmi smutná událost – mladý a velmi talentovaný zpěvák jménem J.O.E, který ještě na koncertu odzpíval svůj part „Rasta Chant, zemřel v nemocnici jenom několik hodin po skončení celé akce. Příčinou smrti bylo prý nejspíš ucpání cév. Z riddimu už jistě mnozí z vás zaznamenali výbornou pecku od Tarruse Rileyho jménem „Chaka Zulu pickney, ke které už vznikl i videoklip. Pokud jste ještě neměli tu možnost, video najdete pod článkem společně se zmínenám záznamem z tohoto křtu.

Křest se konal v den narozenin Boba Marleyho na pláži Wicky Wacky a během celého večera vystoupila řada vynikajícíh umělců včetně pro i mně nových a nadějných hlasů, jako například již zmiňovaný J.O.E. nebo Jah 9, Bryan Art, Kerry-Ann Lewis, kapely Raging Fyah, Blue grass in the Sky nebo Uprising Roots Band. Na konci večera, ještě předtím, než policie párty ukončila, se na pódiu sešli a zazpívali téměř všichni umělci, co na riddimu vydali svou pecku. Rozhodně to stojí za poslech i zkouknutí!

Koho na riddimu najdete?

Tarrus RileyChaka Zulu Pickney
AnonimusFire We a Burn (feat Bay-C)
SizzlaTerrible Stranger
J.O.E.Rasta Chant
Christopher MartinJourney of Love
KonshensTake Care of Youths
ShanoKeep Trying
Monster TwinzCongo Drum
Sleepy HalowtipsHurt U

Back to top button