ČlánkyNovinky

Na Uprising Festival přiletí Sean Paul! Pražský warmup už tento víkend

Bratislavský Uprising Festival letos čeká 10. ročník a tak jsme tušili, že to bude velký, ale pořadatelé do toho šlápli doslova na maximum. Vedle již zveřejněného Alpha Blondy, což je největší hvězda afrického reggae, kterou vůbec lze pozvat, byl dnes zveřejněn ještě jeden obrovský headliner, a tím je globální superstar Sean Paul! Tohoto populárního majitele několika Grammy asi netřeba nijak extra představovat, je to přeci jen bezesporu nejhranější jamajský interpret v rádiích, který je ve hře už přes dvacet let a jen seznam hvězd, s kterými něco nahrál, by vydal za samostatný článek. Je třeba ale dodat, že právě on byl hlasem, který byl v roce 2002 se svým druhým albem Dutty Rock zodpovědný za velký reggae / dancehall boom v mainstreamových vodách, který svět nepamatoval snad od dob Shabba Rankse. Vzpomeňme alespoň spolupráci s Damian Marley, Beenie Man, Beyoncé, Jay Z, Rihanna, Kylie Minogue, Sia, Busta Rhymes a mnoho mnoho dalších.

Sean Paul se narodil 8. ledna 1973 v Kingstonu a v žilách mu proudí anglicko-portugalsko-čínsko-jamajská krev. Od svých třinácti do jednadvaceti hrál závodně vodní pólo za jamajský tým, pak sport vyměnil za muziku. Jeho hudební začátky prý nejvíce ovlivnili Supercat, Lt. Stitchie, Major Worries a kapela Third World, která mu pomohla otevřít dveře do hudebního světa. Svou hudební kariéru naplno odstartoval v roce 1996 a první Grammy za album roku mu přistála pod nosem už v roce 2003 s veleúspěšnou deskou Dutty Rock, která znamenala obrovský průlom dancehallu do mainstreamu. Má miliony fanoušků po celém světě a youtube views klipů s jeho jménem se počítají až do miliardy. Jen málokdo má skóre jako on: 40 songů, které se dostali do hitparád Top 100 v Británii a USA, 20 songů v Top 10 a dosud 7 hitů, které si vzali spot Top 1. Aktuálně je v mainstreamu asi nejhranější věc od něj duet se Sia jménem Cheap Thrills, Sean má ale paralelně ještě několik dalších věcí v rotaci, ať už pro mainstream nebo více dancehallové kruhy. V neposlední řadě je totiž třeba zmínit, že Sean přes americký hype nadále úzce spolupracuje s Jamajkou (mj. Don Corleon) a také produkuje vlastní riddimy, na kterých se objevují zajímavá jamajská jména. V Bratislavě každopádně zazní hity Get Busy, Like Glue, Temperature, We Be Burning, I’m Still In Love With You nebo nejnovější No Lie, Crick Neck, Body nebo třeba Tek Weh Yuh. Na Uprising Festival 2017 totiž dorazí jeden z největších hitmakerů této planety s kompletní kapelou!

V programu 10. ročníku dále najdete jména jako Alpha Blondy, Irie Révoltés, Pendulum Dj Set, 5’nizza, Macka B, General Levy, Congo Natty, Foreign Beggars a desítky dalších. Permanentky a také VIP vstupenky seženete přes Ticketportal od 45 euro. Všechny potřebné a užitečné informace pak hledejte na stránkách festivalu www.uprising.sk. Zároveň už tento víkend proběhne pražský warmup v Paláci Akropolis, kde vystoupí kapela Medial Banana feat. Rida Radar a afterparty odehraje Simple Sample za podpory pražských Roccaflex!

LINKS:
www.uprising.sk
www.facebook.com/uprisingreggaefestival
FB Event > / Předprodej >

Štítky
Back to top button
Close