ČlánkyNovinkyProfily

Jah9 přijede se svou kapelou Dub Treatment a novým albem poprvé do Prahy!

Výborná jamajská zpěvačka Jah9 je jedním z nejvýraznějších hlasů mladé generace reggae interpretů a vedle své hudební tvorby globálně inspiruje i jako živoucí příklad moderní básnířky, učitelky jógy a aktivistky za zdraví životní přístup. Za sebou má dvě úspěšné desky New Name (2013) a ještě úspěšnější 9 z roku 2016, kterému se dostalo celosvětové distribuce skrze vydavatelství VP Records. Třetí album vyjde opět o tři roky později, to znamená, že jej letos přiveze s sebou na podzimní evropské turné s kapelou Dub Treatment! Vedle mnoha výborných singlů, v kterých s ní spolupracovali třeba Chronixx a dokonce i britský Mad Professor, stojí určitě za pozornost i její účast na zbrusu novém albu prestižního projektu Inna de Yard, kam si ji jamajští veteráni vybrali jako vůbec jediný ženský hlas mladé generace, aby nazpívala duet s legendární zpěvačkou Judy Mowatt v rámci nové verze hymny Black Woman. A nemohli si ani vybrat nikoho vhodnějšího, protože právě Jah9 aktivně pomáhá ve zdravém sebeuvědomění a vyjadřování žen (všech barev kůže).

Pražský koncert Jah9 byl pro nás dlouho sen, který se 6. října 2019 v Lucerna Music Baru konečně stane skutečností! Lístky jdou do prodeje už v pondělí 27.5.2019 a koncert proběhne jako další spolupráce klubu Lucerna Music Bar a reggae nadšenců z Jahmusic.net.

Janine E. Cunningham se narodila před pětatřiceti lety v jamajském Montego Bay do rodiny baptistického pastora a učitelky a sociální pracovnice, takže hudba a pomoc druhým byly vždy přirozenou součástí jejího života. Na univerzitě v Kingstonu, kam se s rodinou přestěhovali v roce 1991, pak objevila vášeň pro vlastní hudební vyjádření, které dnes bývá často popisováno jako „jazz v dubu“. Tvorbu Jah9 totiž ovlivnily nejen jamajské kořeny roots reggae, ale také zpěvačky Nina Simone nebo Billie Holiday. Nenechte si ujít její pražskou premiéru a ochutnejte videa na této stránce, nebudete litovat…

* Admiral Kolíbal

Back to top button