ČlánkyNovinkyProfily

Crime Free Christmas: Jamajská hudební elita volá po Vánocích bez násilí

Tucet zpěváků a zpěvaček a výběr jamajských muzikantů se sešli, aby podpořili vánoční kampaň Crime free Christmas. Za projektem stojí Lamont Monty Savory, charismatický kytarista, kterého můžete znát například z kapel C-Sharp nebo Tarrusova Black Soil bandu. Dal dohromady skupinu osobností, aby společně šířili myšlenku Vánoc bez násilí (doslova zločinu). Vzhledem k tomu, že násilí a zbraně jsou na Jamajce neustálým tématem, dostalo se Lamontovu nápadu podpory i od velkých místních společností (např. FLOW) a médií, a tak  se kromě audia podařilo udělat i akustická videa se všemi zúčastněnými.

A co že je vlastně výsledkem? Fúze reggae/dancehallových pecek s vánočními koledami v originálním podání těch nejlepších jamajských muzikantů. A že jde opravdu o vynikající výkony, se můžete přesvědčit i vy sami. Pod článkem najdete zmiňovaná videa, jedno lepší než druhé. Koho můžete vidět? Svým freestylem vás rozseká Busy Signal, Chris Martin nadchne svým úžasným hlasem, stejně jako majitelka úžasného hlasu a jamajsko-americká superstar Tessanne Chin, Duane Stephenson, D-Major nebo Kevin Downswell. To ovšem ještě není vše. Parádně se ukázali i Konshens, Protoje, Agent Sasco, Chronixx a Tifa, a všemu nasadil korunu Tarrus „Singy singy“ Riley, jehož pecka nese i název celé kampaně, „Crime free Christmas“.

Jamajka se s výraznou mírou násilí potýká už odedávna, a tak doufejme, že alespoň během vánočních prázdnin budou mít na Jamajce klid a pohodu, stejně jako my. A snad Crime free Christmas poslouží i okolnímu „prvnímu světu“, který by si tak mohl uvědomit, že jeho problémy ve srovnáni s ostatními nejsou až tak velké, jak by se mohly zdát.

*Markéta


Back to top button