Články

Co si udělat výlet do Slovinska? Overjam Festival letos zve na Ziggyho, Protoje a další

Už tento čtvrtek startuje ve Slovinsku 7. ročník mezinárodní OverJam reggae festivalu, který rozhodně stojí za pozornost i výlet. Akce totiž probíhá na krásném místě v Tolminu na severozápadě Slovinska a vedle koncertního pódia tam nechybí prostor pro dub a dancehall plus ještě plážová scéna k tomu, kde se hraje už od pondělí a proběhne tam i vzdělávací Reggae University. Pojďme se ale na tuto akci podívat podrobněji a níže si můžete dát ochutnávkový sestřih z minulého ročníku…

Čtvrteční program na hlavním pódiu odstartují naší staří kamarádi Pokyman & Lukie Fwd ze Slovenska, kteří mimochodem předevčírem vypustili další singl i s videoklipem (najdete v naší sekci videa). Po nich vystoupí italská parta Earth Beat Movement, po kterých už vtrhne na pódium Ziggy Marley se svou kapelou a novým albem Rebellion Rises. O závěr večera na koncertním pódiu se postarají New Kingston (usa/ja), kteří si před lety udělali jméno jako doprovodný band Collie Buddze. V pátek 13. července zve koncertní pódium Overjamu hlavně na britského Macka B & Roots Ragga Band, před kterými budou předskakovat slovinští Siti Hlapci a italský projekt Awa Fall & Sound Rebels. A na závěr nebudou chybět populární italská rasta dvojčata Mellow Mood! Sobotní program pak na hlavním pódiu obstarají Shanti Powa, chorvatská kapela Brain Holidays, jamajské kombo Italee + Nadirah X + Israel Voice a hlavně jako třešnička na dortu Protoje & Indiggnation se zbrusu novým albem A Matter of Time, o kterém se více dočtete v naší recenzi.

Jak už jsme zmiňovali výše, vedle koncertů bude samozřejmě možnost tančit i se soundy a selektory. Dubová scéna pojede každý den už od 14h a mají jej pod kontrolou italští Warrior Charge. Ve čtvrtek vedle nich zahraje italský projekt Paolo Baldini DubFiles feat. Jules I & Andrew I a chorvatské soundy Mmmeniga a Digitron, kteří zcela jistě ještě jedou na vlně oslav postupu do finále Mistrovství světa ve fotbale. Možná jim je to ale taky úplně jedno, kdo ví, každopádně máme radost, že kolem baltského moře je více a více aktivních reggae a dubwise projektů! V pátek pak bude hlavním tahákem britský Coxsone Sound, s kterými na mikrofonu vystoupí Brother Culture. V sobotu pak vystoupí oblíbená francouzsko-švýcarska parta O.B.F. feat. Charlie P & Sr. Wilson, kteří před pár dny vypustili nový mixtape, který pro změnu najdete v sekci mixtapes.

Prostor pro dancehall bude startovat vždy po půlnoci a letos jej budou kontrolovat italští Huntin´ Sound a jejich hosté. Ve čtvrtek je podpoří britský Benny Page a švýcarská crew Ma´Gash International, v pátek zahraje italský sound Northern Lights známý z mnoha evropských clashů, takže určitě nebudou chybět exkluzivní dubplates. No a v sobotu to tam na závěr rozburácí německý Warrior Sound.

Mimochodem už od pondělí 9. července až do nedělního rána jede na pláži u řeky ještě jeden soundsystém, který patří místním rezidentům Ziggi Mastah (ano to je ten chlapík, co vyrábí papírky Ziggi snad pro celou planetu) a Dubtafari Sound. Pláž u nádherně kříšťálové řeky Isonzo bude i místem pro workshopy, prostor pro děti a také vzdělávací reggae univerzitu. Přijede tam povídat i zahrát set známý britský reggae novinář David Katz, německý Umberto Echo tu chystá Analog Bass Camp a zahrají tu i další selektoři ze Slovinska a Itálie plus náš dlouholetý kamarád DJ Taff, který reprezentuje západoafrickou Gambii. Takže důvodů proč si udělat výlet do Slovinska tento víkend je hodně, otázka, kdo z vás se hecne takhle na poslední chvíli. Držíme vám palce, sami bychom tam moc rádi příští rok jeli zažít to na vlastní kůži…

* Admiral

overjam_program

Back to top button