ČlánkyNovinky

Co se bude promítat na festivalu reggae filmů v Kingstonu?

Určitě nejsme sami, kdo kdy hledal nějaký zajímavý jamajský dokument nebo film. Vedle známých klasik jako jsou třeba Rockers, by se vám mohla hodit zajímavá navigace – výběr třetího ročníku festivalu reggae filmů, který odstartuje 23. Února v jamajském Kingstonu. Velkolepou premiéru v tamním hotelu Hilton si odbude mj. zbrusu nový reggae dokument Ruffn´Tuff – Founders of the Immortal Riddim z dílny japonského režiséra jménem Shizuo Ishi. V tomto snímku zazáří rootsmani, jako Bob Andy, Gregory Isaacs, Leroy Sibbles nebo John Holt , kteří se samozřejmě objeví i na premiéře. A ta na tomto festivalu nebude jedinou!

V rámci festivalu bude také poprvé prezentován snímek Dona McConnella Reggae in The Ruff a taky film Concrete Jungle o životě v jamajském ghettu, který natočil Kurt Fuller. Ze starších filmů se bude promítat dokument „Rastafarians of Jamaica“, který dle oficiálních synapsí představuje rituály jamajských rastů a způsoby, jakými se obrací k božskému pomocí hry na bongo bubny, reggae a kouření marihuany. Mezi dalšími snímky nebude chybět kultovní „Babylon“ z roku 1981 o životě mladých kluků z Karibiku uprostřed Londýna. Hlavní roli si tam tehdy mimochodem střihl mladý Brinsley Ford z The Aswad a objevil se tam i legendární Jah Shaka se svým soundsystémem!

Třetí Jamaica´s Reggae Film Festival 2010 proběhne v Kingstonu v týdnu od 23.2. do 27.2. Většině z nás ale asi nezbývá, než doufat, že vznikne i evropská mutace tohoto festivalu, protože na internetu to asi tak snadno najít nepůjde. Každopádně to můžete zkusit a posílat komentáře a odkazy níže..

Tady je celý přehled programu tohoto filmového festivalu:

Babylon (Franco Rosso, 1981)
Concrete Jungle (Kurt Fuller, 2010)
Coping With Babylon (Oliver Hill, 2007)
Destination Jamaica (George Tait aka Jungle George, 2004)
Duke Vin & The Birth Of SKA (Gus Berger, 2008)
Journey Of The Lion (Fritz Baumann, 1992)
Kids Paradise (Barbara Blake Hannah, 1996)
Made in Jamaica (Jerome Lapperousaz, 2007)
Rastafari (James Ewart, 2010)
Rastafarians of Jamaica (Aran Patinkin, 1995)
Rastafari: Then & Now (Joel Gordon & Patricia Scarlett, 2009)
Rasta’s Paradise (Parine Jaddo, 2008)
Reggae in The Ruff (Don McConnell, 2009)
Road Through The Blue Mountains (Barbara Blake Hannah, 2002)
Ruffn’ Tuff – Founders of the Immortal Riddim (Shizuo Ishi, 2010)
The Story of Randy’s (Christopher & Clive Chin, 2007)

Lomesh

Back to top button