Profily

Cherine Anderson

Cherine Anderson aktuálně skóruje v jamajské hitparádě na #2 se singlem Coming Over Tonight, v kterém jí doprovází Chuck Fender. Původně se sice proslavila jako herečka ve filmech Dancehall Queen nebo One Love, ale v posledních letech se věnuje hlavně zpívání a má úspěch… Její předchozí singl Good Love v produkci dua Sly & Robbie vyšplhal na Floridě na druhé místo tamní hitparády a otevřel jí dveře k mnoha dalším příležitostem.

Ke spolupráci si jí pozval Wyclef Jean, Bootsy Collins i Jimmy Cliff a letos koncertovala na jamajském Sumfestu, na festivalu Reggae onthe River v Kalifornii i na Miami Sting 2006 atd. V tomto případě se mi ale nechce věřit, že by Cherine byla jen další herečka, kterou pro její krásu tlačí producentský hype do hudebního businessu. Za sebou má prestižní Middlebeury College, kde se stala bakalářkou umění ve filmu a hudbě, a taky je specialistkou na japonskou literaturu a rok strávila na tokijské Keio University.

Cherine se poprvé proslavila v ´97 ve filmu Dancehall Queen. Přestože jí tehdy bylo teprve 14 let, díky taneční a herecké průpravě v Ashe Performing Arts Ensemble porazila v konkurzu přes sto dalších dívek. Don Letts, režisér tohoto filmu, si jí poté vybral i do romantické komedie One Love (2003), v kterém hraje dceru pastora, do které se zamiluje Ky-Mani Marley, ale není jim dopřáno pochopení. Mimochodem tento snímek v Praze prezentoval minulý rok sám režisér na festivalu Music on Film / Film on Music. Cherine se tehdy dvěma vlastníma písničkama podílela i na soundtracku k filmu, což jí uvedlo do širšího povědomí i jako zpěvačku. A po úspěchu výše zmíněného singlu Good Love v produkci Sly & Robbie natočila Cherine duet s Chuckem Fenderem jménem Coming Over Tonight. Ten produkoval Christopher Birch a najdete jej na riddimu Ghetto Blues. „Hned jsem si tu písničku zamilovala,“ říká Cherine. „A Chuck Fenda je skvělej člověk. Spolupráce s ním byla super!“

https://www.youtube.com/watch?v=nm_ROxjdJoM

Singl Coming Over Tonight je v tuto chvíli (23. 12. 2006) na druhém místě jamajské hitparády. Song ohlašuje blížící se album, které je prý už skoro hotový a vyjde nejpozději v březnu 2007. Cherine zatím vypustila do světa tři ukázky a zprávu, že na albu najdeme 12-16 písniček na kterých spolupracovala parta zajimavých muzikantů. „Bude se jednat o hodně rozmanité album,“ prozradila osobně. „Chci, aby jeho součátí bylo to všechno, co jsem kdy chtěla uskutečnit. Objeví se v něm směs patois a angličtiny a témata v šíři od lásky pře vyrustání v Nannyville až po politiku a současnou situaci na Jamajce.¨ Přestože album je skoro hotové a Charine se teď naplno věnuje zpívání, neznamená to ani konec její herecké kariéry. ¨Stále dostávám scénáře, ale žádný mně zatím dostatečně nezaujal.“ Věřím, že Charine ví, co dělá, což se o mnohých říct nedá.

* Lomesh

video Good Love
odkaz na rozhovor

Back to top button